banner461
banner195

KAPTİD - WTM Londra Turizm Fuarı'nı değerlendirdi

DÜNYANIN en büyük turizm fuarlarından biri olan World Travel Market (WTM) Londra Turizm Fuarı'na katılan Stone Concept Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alp fuarı değerlendirdi.

KAPTİD - WTM Londra Turizm Fuarı'nı değerlendirdi
13 Kasım 2015 Cuma 11:02

banner143
banner134
 İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan World Travel Market (WTM) Londra Turizm Fuarı'na katılan Stone Concept Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alp, fuar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

APTİD'i temsilen 02 - 05 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşen WTM'de bulunan Stone Concept Hotel Yönetim Kurulu Başkanı  Alper Alp'in fuar değerlendirmesi şöyle;

-----------------
Dünya'nın en büyük 2. Turizm Fuarı olan WTM London'a büyük beklentilerle katılım sağladım. Dünya’nın her yerinden turizimcilerin geldiği bir fuara katılarak Kapadokya’mızın tanıtımını en iyi şekilde yapmak amacındaydım. Fakat fuarın ilk günü anladım ki beklentilerimiz karşılık bulamayacak. Maalesef WTM'in ülkemiz adına çok başarılı geçmeyeceği ilk günden belli olmuştu. Diğer ülke standları özellikle Uzakdoğu ülkelerinin standları yoğun ilgi görürken ülkemize olan ilgi yok denecek kadar azdı. Tabii ki bu düşük ilginin sebepleri de var.

Bunların en önemlisi ülkemizdeki terör olaylarından ötürü güvenlik sorunu, uzun süredir içinde olduğumuz seçim süreci, komşu ülkelerle sorunlar ve en önemlisi Suriye’nin içinde bulunduğu iç savaş. Bu olaylar nedeniyle Türkiye'ye turist gönderen ülkelerin Dışişleri Bakanlıkları tarafından yapılan Türkiye'ye gitmeyin uyarılarıdır.

Tabii ki bu sorun sadece ülkemizin sorunlarından ibaret değildi. Londra’da 2 tren hattının grevde olması fuar alanına ulaşımda büyük zorluklara sebep oldu.

Türkiye standının dizaynı da diğer ülke standlarına göre çok fazla cezbedici olmadığı gibi son derece sönük ve karmaşık bir görüntüye sahipti.

Sonuç olarak WTM London fuarı ülkemiz ve biz katılımcılar adına hayalkırıklığı ile sonuçlanan bir fuar olmuştur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.