banner461

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Nevşehir'e Geldi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir'e geldi.

banner503
23 Kasım 2019 Cumartesi 15:13

banner143
banner134

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere 2 günlük ziyaret için sabah saatlerinde ilimize havayolu ile gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u Kapadokya havalimanında Nevşehir protokolü karşıladı.

Kapadokya ziyaretinin 1. gününde ilk olarak Ihlara vadisi ile başlayan Bakan Ersoy'a AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustaa Açıkgöz ve Yücel Menekşe'de eşlik etti.

Bakan Ersoy, Kaymaklı'yı  Ziyaret Etti Videosunu izlemek için TIKLAYINIZ!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Kapadokya ziyaretine ilişkin yaptığı ilk açıklamasında; "Türkiye’nin doğal film platolarından, sahip olduğu özelliklerle rakipsiz bölgelerimizden Kapadokya’da basın camiamızın çok değerli isimleriyle birlikteyiz. Kapadokya'da basınımızın değerli isimleriyle birlikte iki gün sürecek inceleme programımıza, bölgenin önemli doğal güzelliklerinden "Ihlara Vadisi" ile başladık. Ardından Nevşehir Kapdokya bölgesinin önemli turizm beldelerinden Kaymaklı beldesinde yeraltı şehrini ziyaret ettik. Kapadokya Alan Başkanlığımız ile bölgeyi turizmde hak ettiği potansiyele ulaştıracak adımlar atmayı hedefliyoruz." dedi.

Beraberinde Ulusal Medyanın genel yayın yönetmenleriyle birlikte Nevşehir’e gelen Bakan Ersoy, Kaymaklı Beldesinde Belediye Başkanı Harun Çekiç ev sahipliğinde yeraltı şehrini gezdi. İl protokolü ile birlikte Kaymaklı'da incelemelerde bulundu. 

Bakan Ersoy, aynı gün Nevşehir'in Kaymaklı Beldesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Harun Çekiç'in ev sahipliğinde, Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni gezecek.

Cumartesi programını bu şekilde tamamlayacak Bakan Ersoy, Pazar günü Kapadokya'da balon turunu katılacak. Daha sonra Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret edecek olan Bakan Ersoy, Güray Müze ziyaretinin ardından Kapadokya Müzesi inşaatında incelemelerde bulunacak. Bakan Ersoy, son olarak Nevşehir Kalesi ve yeraltı yerleşimini gezecek.

Bakan Ersoy'un ziyaretinde, Kapadokya'da yıkım emri verilen kaçak yapıları denetleyeceği , Kapadokya alan Başkanlığı için uygun görülen hizmet binası yeri hakkında istişarelerde ve incelemelerde bulunacağı da gelen bilgiler arasında.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.