banner461
banner195

Lara Koleji Halk Oyunlarında İkinci Oldu

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Halk Oyunları yarışmaları sona erdi.

Lara Koleji Halk Oyunlarında İkinci Oldu
09 Mayıs 2013 Perşembe 13:25

banner143
banner134

 Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Halk Oyunları yarışmaları sona erdi. Damat İbrahim Paşa  Kapalı Spor Salonu'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan yarışmalar minikler ve yıldızlar kategorisinde düzenlenen geleneksel dal yarışmaları ile devam etti. Lara Koleji halk oyunları ekibi ilk defa katıldığı yarışmada Nevşehir ikincisi, olmayı başardı.

Yarışmaya katılan tek özel okul olan Lara Koleji öğrencilerinin performansı  salondakiler tarafından ilgiyle izlendi. Yöre kültürünün en güzel bir şekilde yansıtıldığı oyunda öğrenciler  birinci olmak için ter döktü. 5 jüri üyesinin görev yaptığı yarışma birinci Cumhuriyet İlköğretim Okulu olurken, 30 Ağustos İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren Lara Koleji öğrencilerinin sevinci görülmeye değerdi. Velilerin halka oyunları yarışmasına ilgisi büyük oldu. Yarışmaları büyük bir dikkatle izleyen veliler alkışlarıyla öğrencilere moral verdiler.

Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü” Okulumuzda bilimsel çalışmalara önem verdiğimiz kadar kendi kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan halk oyunlarına da gereken önemi veriyoruz. Okulumuz halka oyunları çalıştırıcısı Ayşenur Neşeli hocamıza teşekkürlerimi ve kazandığı bu başarıdan dolayı tebriklerimi sunuyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
murathan - 5 yıl önce
habercilik süper. manşete bak ;lara koleji halk oyunlarında ikinci oldu; çok komik ya. o zaman manşetten ;fenerbahçe süper lig ikincisi oldu; demek gibi bişey. )))
Avatar
yasin köksal - 5 yıl önce @murathan
çok komiksin kardeş...sen espirimi yaptın şimdi...