banner461
banner195

Nevşehirli Gurbetçiden Londra’da Kapadokya Tanıtımı

İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan Nevşehirli genç işadamı Adem Yıldırım, yeni yıl noel döneminde memleketi Kapadokya’yı tanıtan ürünler dağıtarak Türkiye’nin gönüllü tanıtım elçiliğini yaptı.

02 Ocak 2018 Salı 13:02

banner143
banner134
Doğu Londra’da dijital baskı, matbaa ve promosyon ürünleri alanında hizmet veren Nevşehirli genç işadamı Adem Yıldırım, yeni yıl noel döneminde memleketi Kapadokya’yı tanıtan ürünler dağıtarak Türkiye’nin gönüllü tanıtım elçiliğini yaptı.
Geleneksel olarak her yıl başı müşterilerine çeşitli tanıtım ürünleri dağıttığını açıklayan Adem Yıldırım, “Ailece turizm işiyle uğraştığımız için her yıl Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak için farklı etkinlikler düzenliyoruz. Firma olarak müşterilerimize  promosyonlarda sadece firma logosu yerine memleketim olan Kapadokya’yı tanıtmak istedim. Geçen yıl da benzeri promosyon ürünleri vermiştik. Bu sene 1000 adet bardak ve aynı miktarda takvimde Kapadokya tanıtımlarını kullandık” dedi.

TEK AMACIMIZ ÜLKEMİZİN TURİZMİNE KATKI
Amaçlarının Türkiye’nin turizm gelirini artırmak olduğunu kaydeden Yıldırım, “Özellikle son zamanlarda ülkemize karşı açılan soğuk savaşa karşılık bizim de ülkemize her sorumlu vatandaş gibielimizden gelen desteği vermemiz gerekiyor diyedüşündüm. Bu bir vatandaşlık görevi aynı zamanda. Bu gibi fırsatlarıkullanarak Türkiyemizin tanıtımına katkı sağlamalıyız. Hediyelerimiz hem daha kullanılır oldu hem de tatil düşünenlerin dikkatini Kapadokya gibi bir turizm cenneti bölgeyi çekmek istedim. Faydalı olduğuna inanıyorum” diye konuştu.


Nevşehir'in Avanos ilçesinde hizmet veren Foto Taç’ın ortaklarından Ali Yıldırım’ın oğlu olan Adem Yıldırım'a bu güzel çalışması için teşekkür ediyor. Gerek Kapadokya Bölgemizi gerekse Ülkemizi tanıtmak adına yurt dışında yaşayan tüm gurbetçilerimize örnek teşkil etmesini diliyoruz.


Kaynak: (Avanos Gazetesi) - Avanos Gazetesi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.