banner461
banner195

Tarihi Uçhisar Kalesine Kuş Yemliği

Orman ve Su İşleri Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından kuşların yem ihtiyaçlarını rahatlıkla sağlamaları amacıyla Uçhisar Kalesi’ne ahşap kuş yemliği yaptırıldı.

Tarihi Uçhisar Kalesine Kuş Yemliği
21 Mart 2013 Perşembe 11:46

banner143
banner134

 Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nde Orman Muhafaza Memuru olarak görev yapan Necati Çamcı’ya ait olduğu ahşap kuş yemlikleri şimdiye kadar Nevşehir genelinde on adet ilkokula ve Göreme Milli Parkı İdare ve Ziyaretçi Merkezi’ne konuldu.

Bölge genelinde güvercinlerin yoğun olarak yaşadığı yerleri tercih ettiklerini belirten Orman ve Su İşleri İl Müdür Vekili Erol Aksoy; “Kuşların rahat beslenebilmesi ve doğal yaşamı desteklemek için uygulamaya başladığımız kuş yemlikleri projesiyle ilimiz genelinde çocuklarımızı da bilinçlendirmeyi hedefledik. Çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Uçhisar Kalesi’nin girişine yerleştirilen kuş yemliğinden Uçhisar kasabası genelinde farklı noktalara ilave yaptırarak monte ettireceğini ve böylece doğal yaşamı desteklemek konusunda katkı sağlamak istediğini belirtti.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gurbetçi - 5 yıl önce
bizim başkan öyle kıl kendir işlerle uğraşıyor galiba senede iki üç kere gelirim memlekete hala bir değişim göremiyoruz. yetkililer osman süslü ile felan olmaz orası turizmin merkezi uçhisar artık hata yapmayınız. tşk ederim fib haber ajansı olarak sizleri kutlarım.