banner461
banner195

Turistik Tesisler Eleman Bulamıyor

Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, yaz dönemlerinde bölgedeki turistik tesislerin çalışacak eleman bulmakta büyük güçlükler çektiğine dikkat çekti.

 Turistik Tesisler Eleman Bulamıyor
25 Ekim 2014 Cumartesi 19:58

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, yaz dönemlerinde bölgedeki turistik tesislerin çalışacak eleman bulmakta büyük güçlükler çektiğine dikkat çekti.

Yaz dönemlerinde Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de bulunan turistik konaklama tesislerinin sıkıntılarından birinin de çalıştıracak işçi bulamaması olduğunu dile getirirken, “İş Kur'a kayıtlı işsizlerin önemli bir bölümünü meslek sahibi olmayanlar ve ilköğretim mezunu olanlar oluşturuyor. İşsizlerin en yoğun olduğu yaş aralığı 20-44 yaş. İşsizlerin 7 bin 430’u ilköğretim, 3 bin 789’u ortaöğretim mezunu. Nevşehir’de en büyük sıkıntı vasıflı eleman bulunamaması, birçok sektörün vasıflı, yetişmiş eleman aradığı biliniyor. Özellikle yaz aylarında Nevşehir’de işsizliğin en düşük seviyeye iniyor. Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte otellerin çalıştıracak eleman bulmakta zorlandığını tespit etmiş bulunuyoruz” açıklamalarında bulundu.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
haklı - 4 yıl önce
milleti köle gibi çalıştırırsa bulamazlar
Avatar
U - 4 yıl önce
Bi yandan okuyoruz bi yandan çalışıyoruz sabah 8 den akşam 7.30 a kadar öalışıyoruz duymadığımız laf kalmıyor iş beüendiremiyoruz üstüne söver gibi 25 lira alıyoruz
Avatar
Bilenbilir - 4 yıl önce
Böyle berbat bi işletme sistemi olursa bulamazlar tabi verdikleri 900 tl aylık + sigorta onuda yaparlarsa daha çalısma saatlerine gelince sabah 8 gece 12 boş durmak yok sonra cıkıyolar personel yok sen personel degl eşşek arıyosun resmen. Yetkililer güzelim pamuklu koltuğunda oturana kadae çıkıp gezseler denetleme yapsalarda kımın ne kadar calıstıgına nasıl calıstıgını görseler 8 saat mesailerini koltuk uzerinde geçirene kadar işlerini yapsalar antalyada her otel 8 saatden fazla calıstırmazken burda nedem 14 16 saat ? Herkez işini yapsa calısıcak personelde cok yerde çok.
Avatar
halkin sesi köle izavra - 4 yıl önce
Sanayilere bi bakın bakalım. Hem sigortasız hemde haftalık yüz liraya köle gibi kaç kişi caliştırılıyor.
Avatar
ali karli - 4 yıl önce
Tatil sezonu bitince isten cikarirlar.sayin mudurum universte mezunu issizlerin rakamini niye vermediniz acaba