banner461
banner195

Turizmcilerin Endişeli Bekleyişi Sürüyor

Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde turizmciler Ortadoğu’da yaşananlardı dikkatle takip ediyor.

Turizmcilerin Endişeli Bekleyişi Sürüyor
04 Kasım 2014 Salı 17:05

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde turizmciler Ortadoğu’da yaşananlardı dikkatle takip ediyor.

Irak ve Suriye’de yaşananların şimdilik Türkiye ve bölge açısından çok ciddi kayıplara neden olmasa da ileriki günlerde Suriye ya da Irak’a yapılabilecek bir müdahalenin ciddi manada turizmi etkileyeceğini kaydeden Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ahmet Tok,"Bölgemize gelen turistlerin büyük bölümü acenteler vasıtasıyla bir yıl öncesinde rezervasyonlarını yaptırıyor. Yaşanan olayların ardından bölgemizin konumu itibarıyla da bizler ciddi bir rezervasyon iptali ile karşılaşmadık. Tabii bu olayların asıl etkisini bir sonraki turizm sezonunda daha net görebileceğiz. Hem bakanlığımızın hem de turizmcilerimizin ülkemize ve bölgemize daha fazla turist gelmesi için yurt dışında yaptığı tanıtımların yanında yaşanan bu olayların dış basında oldukça geniş yer alması tabii ki üzücü. Türkiye'nin sınır ülkelerinde yaşanan gelişmeler, Türk turizmci için çok büyük bir şansızlık. Geçmiş yıllarda İstanbul'da bir bomba patlasa turizm etkileniyordu. Hemen arkasından ciddi iptaller yaşanıyordu. Bunu aştık çok şükür ama büyük gösteriler ve Türkiye üzerinden Suriye veya Irak'a yapılabilecek bir müdahale bizi çok sarsar” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Efe Karadağ - 3 yıl önce
inşallah bir an önce herşey düzelir gerçektende ülkede ciddi bir turizim kaybı var rakamlar istatiksler medyaya doğru verilmiyor verilmezde nevşehir turizm açısından nam salmış bir il ama herşey ortada baya düşüş var inşallah düzelir esnafta ülkede kazanır