banner461
banner195

UİTT’de Kapadokya’ya Büyük İlgi

Nevşehir Valiliği öncülüğünde; KAPHİB, Ahiler Kalkınma Ajansı, Ürgüp, Göreme,  Uçhisar Belediyeleri, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, THY Nevşehir Satış Müdürlüğü ve KAPTİD tarafından alınan ortak karar gereğince 2016 yılında katılımı gereken 9 fuar belirlenmişti.

UİTT’de Kapadokya’ya Büyük İlgi
31 Mart 2016 Perşembe 12:13

banner143
UİTT’de Kapadokya’ya Büyük İlgi
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Valiliği öncülüğünde; KAPHİB, Ahiler Kalkınma Ajansı, Ürgüp, Göreme,  Uçhisar Belediyeleri, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, THY Nevşehir Satış Müdürlüğü ve KAPTİD tarafından alınan ortak karar gereğince 2016 yılında katılımı gereken 9 fuar belirlenmişti. Bu karar gereği KAPHİB; Kapadokya bölgesini tanıtmak adına Ukrayna’nın Kiev kentinde bu yıl 22.si düzenlenen UİTT 2016 - Ukrayna Seyahat ve Turizm Fuarı’na katıldı.
“UKRAYNA’NIN KAPADOKYA’YA GÖŞTERİLEN İLGİ MÜTİŞ!”
KAPHİB Müdürü Levent AK, yaptığı açıklamada: “Nevşehir Valiliği öncülüğünde aldığımız ortak karar gereği, UİTT’de görev KAPHİB’e verildi. Biz de gereken hassasiyeti göstererek, profesyonel bir şekilde üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadarki yurtdışı fuarlarımız arasında en büyük ilgiyi Ukrayna’da gördük. Bu bizi çok şaşırttı ve çok mutlu etti. Ayrıca bir diğer sevindirici olay ise standımızı ziyaret eden Ukraynalılardan hiç biri Türkiye’yi tercih ederlerken; terörle ilgili tereddütlerinin olmadığını, böyle bir korku ve endişeye kapılmadıklarını dile getirmeleriydi. Bu sebeple fuarda gerçekleştirilen Kapadokya tanıtımının, bölgemiz üzerinde olumlu dönüşlerin sağlanması adına çok önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.
“HEDEF 1 MİLYON TURİST!”
Bakan Ünal da Ukrayna temasları çerçevesinde 22.Ukrayna  Uluslararası  Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (UITT 2016) Kapadokya standını ziyaret  etti.
Burada konuşan Ünal, Ukrayna ile Türkiye arasında son dönemde gelişen  ilişkilerin sosyal, kültürel ve turizm alanlarında zirveye ulaştığını belirterek  “Ukrayna, bizim için sadece komşu ülke değil, yüksek düzeyli stratejik  işbirliği yaptığımız bir ülkedir.” Dedi.
2016'nın Ukrayna ile ilişkilerde farklı ve yoğun bir yıl olacağını  vurgulayan Ünal, iki ülke arasında havayolu taşımacılığının oldukça gelişmiş  durumda olduğuna işaret etti. Bugün itibariyle THY’nin Ukrayna’da 7. Nokta olarak İvano-Frankivsk  şehrine uçuş başlattığını kaydeden Ünal: “Bu 7. Noktanın bizim için özel bir  önemi var. Bu sene Osmanlı askerinin Galiçya’ya gelişinin 100. Yılını anacağız.  Galiçya ve İvano-Frankivsk bizim 10 bin kadar şehidimizin bulunduğu,  şehitliklerimizin bulunduğu bir bölge. Bu anlamda şehitlerimiz Ukrayna halkına  emanettir.” İfadelerini kullandı.
KAPADOKYA’DA GÜLEN UKRAYNALI 2. OLDU
UİTT Fuarında ayrıca, Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği “Türkiye’de Gülen  Ukraynalılar” adlı fotoğraf yarışmasında Kapadokya’da çekilmiş olan fotoğraf 2.liği elde etti. Turizm Bakanı Mahir Ünal dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.