banner461
banner195

Ürgüp Kayakapı da İlk Etap Mayıs ta Tamamlanıyor

Ürgüp ve Bölge turizmi açısından büyük önem taşıyan Kayakapı projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.Ürgüp Kayakapı mahallesinde ilk etap olan 20 ev mayıs ayında açılıyor.

Ürgüp Kayakapı da İlk Etap Mayıs ta Tamamlanıyor
09 Şubat 2013 Cumartesi 14:55

banner143
banner134

 Mayıs 2013 tarihinde ilk etabı açılacak olan Ürgüp'ün en eski mahallelerinden Kayakapı'da, Özel sektör ile Kamunun el ele verdiğinde nelerin başarılabileceğinin, yok olmaya yüz tutan bir tarihin nasıl hayat bulduğu gözler önüne seriliyor.

 

 

Geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlanan, kış mevsimi boyuncada süren, yüzyılın projesinde açılacak olan ilk etap 20 evin restorasyonunun tamamlanması için çalışmalar hızla sürerken, koskoca bir mahallenin ışıklandırılmasıyla başlayan Ürgüp'ün silüetindeki değişim, vatandaşlar tarafından heyecanla takip ediliyor.

 

Dinler Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinler'den alınan bilgiye göre projenin tamamlanmasıyla 500 kişiye istihdam sağlanabilecek.

 

 

Projenin ilk iş ilanlarına kariyer.net üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Haber:Faruk Özzengin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
turizm - 5 yıl önce
bu proje kapadokyanın kaderini değiştirecek bazıları sadece ev restorasyonu yapıldığını otel olarak kullanılacağını sanıyorlar proje bitsin süper olacak