banner461
banner195

Yatak Kapasitesi Her Geçen Yıl Artıyor

Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, şifalı olduğu bilimsel araştırmalarla ispatlanmış sıcak su kaynakları sayesinde Termal turizmin vazgeçilmez merkezleri arasında yer alan Kozaklı'da yatak kapasitesinin her geçen yıl arttığını belirtti.

Yatak Kapasitesi Her Geçen Yıl Artıyor
16 Ağustos 2014 Cumartesi 11:18

banner143
banner134

 Yatak Kapasitesi Her Geçen Yıl Artıyor

NEVŞEHİR(MHA) Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, şifalı olduğu bilimsel araştırmalarla ispatlanmış sıcak su kaynakları sayesinde Termal turizmin vazgeçilmez merkezleri arasında yer alan Kozaklı'da yatak kapasitesinin her geçen yıl arttığını belirtti.

Güven, "7 bin 400 nüfusu ilçemizde otellerin yatak kapasitesi 14 bine ulaştı. Kozaklı'daki gelişmeyi gören ve yaptığı yatırımın meyvesini alan turizmciler yeni yatırımlara yönelerek yatak kapasitelerini artırıyor. İlçedeki termal su kaynaklarından faydalanmak için Türkiye'nin değişik bölgelerinden ve yurt dışından çok sayıda kişi Kozaklı'ya geliyor. Gurbetçilerin büyük çoğunluğu daha memleketlerine bile gitmeden Kozaklı'ya geliyor. Kışın da otellerimiz yüzde 60-70 dolulukla hizmet veriyor. Bu da ilçede yaz kış tesislerin hizmet vermesini sağlıyor. Devre mülkler ve hizmete girecek yeni otellerimizle yatak kapasitemiz daha da artacak. Yeni oteller yöre insanına istihdam sağlıyor" diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.