banner461
banner195

O Silahlar Başbakan'a Doğrutuldu

AK Parti Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Suriye’ye yardım taşıyan TIR’lara yapılan baskının sıradan bir olay olmadığını söyledi.

O Silahlar Başbakan'a Doğrutuldu
11 Şubat 2014 Salı 12:53

banner143
banner134

AK Parti Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Suriye’ye yardım taşıyan TIR’lara yapılan baskının sıradan bir olay olmadığını söyledi.

Şahin, operasyonda MİT mensuplarına doğrultulan silahların Başbakan Erdoğan’ı hedef aldığını ifade ederek, “O gün Mehmetçiğin alet edildiği, MİT görevlilerine doğrultulmuş silahlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’ye ve Milli iradeye doğrultulmuştur” diye konuştu.

Kanal 5′te Gazeteci Yazar Aslan Değirmenci ile Son Gündem Programına katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin önemli açıklamalarda bulundu.

İŞTE ASIL HEDEF

Adana’da durdurulan MİT TIR‘larına yönelik operasyonu “ihanet” olarak değerlendiren Ali Şahin, baskının sıradan bir olay olmadığının altını çizdi. Şahin, operasyonda MİT mensuplarına doğrultulan silahların Başbakan Erdoğan’ı hedef aldığını ifade ederek, “O gün Mehmetçiğin alet edildiği, MİT görevlilerine doğrultulmuş silahlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’ye ve Milli iradeye doğrultulmuştur” diye konuştu.

TEK KELİMEYLE İHANET

Operasyonun küresel boyutuna dikkat çeken Şahin, “Uluslararası arenada Türkiye’yi mahcup duruma düşürmek, Başbakan Erdoğan’ı Türkiye’nin dışına çıkamayacak bir lider konumuna getirmek niyetiyle bu operasyon yapıldı. Bir ihbar üzerine gerçekleştirilmiş bir operasyon olarak göstermek kabul edilemez. Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize yapılan yardımları engellemek ihanettir. Türkiye’yi terör devleti gibi göstermek ise daha büyük ihanettir. Kirli planları tutmadı ve oyunları boşa çıktı.

ESKİ TÜRKİYE ÖZLEMİ

Ali Şahin, yapılan operasyonların bir hedefinin de Çözüm Süreci olduğunu söyledi. Çözüm Sürecinin akamete uğratılmak istendiğini vurgulayan Şahin, Abdullah Öcalan’ın montajlanarak sızdırılan sorgu videolarının da aynı karanlık amaca hizmet ettiğini belirtti. Şahin, “Abdullah Öcalan itibarsızlaştırılmak, Kürtlerin nezdinde zayıflatılmak isteniyor. Bu yolla PKK’nın marjinal bir grup olması hedefleniyor. Çatışmaların yeniden yaşanması amaç ediniliyor. PKK’dan daha kanlı bir örgüt meydana getirilmek isteniyor. Başbakan açıklamalarında sürece duyduğu inancı ortaya koyuyor. Zehir içsek dahi bunu çözeceğiz diyor. Bizde çözüm için kararlıyız. Türkiye’yi eski günlerine döndürmek isteyenlerin planları tutmayacak. Türkiye kanser hücresi haline gelen sorunu çözecek” diye konuştu.

kanal5.com.tr 

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.