banner461
banner195

Akılı Telefon Sahtekarlarına DİKKAT!

Akıllı telefon sahibi olmak isteyen tüketiciler, flaş tv ekranlarında yayınlanan bir reklamda veya çeşitli yöntemlerle satış yapan dolandırıcılar tarafından mağdur ediliyor. Akıllı telefon piasasına giren dolandırıcılar, fiyatı 2 bin lirayı bulan telefonların birebir Çin malı kopyasını orijinal olduğu iddiasıyla 200 liraya kadar düşebilen fiyatlarla satıyor. Bu durumdan Nevşehirli bir vatandaşımızla birlikte çok sayıda tüketici mağdur olmuş durumda.

Akılı Telefon Sahtekarlarına DİKKAT!
27 Kasım 2013 Çarşamba 19:13

banner143
banner134
Akıllı telefon sahibi olmak isteyen tüketiciler, flaş tv reklamlarında  veya çeşitli yöntemlerle satış yapan dolandırıcılar tarafından mağdur ediliyor. Akıllı telefon piasasına giren dolandırıcılar, fiyatı 2 bin lirayı bulan telefonların birebir Çin malı kopyasını orijinal olduğu iddiasıyla 200 liraya kadar düşebilen fiyatlarla satıyor. Bu durumdan çok sayıda tüketici mağdur olmuş durumda.


İşte konuya ilişkin Nevşehirli bir mağdur vatandaşımızın FİB Haber Merkezine yaptığı açıklamaya göre;

flaş tv ekranlarında reklam yapan sahtekar firma , tv reklamında verdiği farklı numaralardan sipariş alıyor son vermiş olduğu numara 0 212 963 12 12 bu numarayı arıyorsunuz sizi karşılayan telesekreter kaydınızın alındığını en yakın zamanda sizi bekletmemek için arayacaklarını söylüyor ve 5 dakika içerisinde sahtekar firmanın sahtekar elemanları sizi arıyor ve akıllı telefon diye sattıkları telefonlar sahte ne mal olduğu belli değildir ve ürünü kargoyla adresinize ücretsiz olarak gönderiliyor.telefonunuz geldiğinde çalışmadığını fark ediyorsunuz ve tekrar arıyorsunuz size söyledikleri böyle bir kayıt bulunmuyor ve telefonu iade edecek birisini bulamıyorsunuz geldiği yere yeniden kargolarsanız bozuk telefonunuzda  elinizden gider.ne olduğu belirsiz internet ve telefonla alışveriş sakın yapmayın dolandırılırsınız...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Arif - 4 yıl önce
hırsızın hiç mi suçu yok vatandaşı 80 milyonun gözü önünde dolandırıyorlar hiçbir yetkili önlem alamıyor öylemi pes doğrusu.
Avatar
... - 4 yıl önce
almasaydı oda bilmiyormu anlamıyormu fiyatından .. 200 liralık telefonu kim kime verir 200 liraya. suç satanlarda değil alanlarda adam ticaretini yapıyo sana zorla aldırmıyo ister al ister alma.
Avatar
İhsan özbek - 4 yıl önce
Nasıl bir mantık kabul edilir değil 200 tl pazardan karpuzmu alıyorsun ben madur olduğuna inanmıyorum satan değil alan suçlu hiç mantığa sıyoyormu 2000 tl telefonu 200 tl versin baba oğula yapmaz
Avatar
fatih - 4 yıl önce @...
arkdas tlfnu sen satın herhaldee
Avatar
ZEHRA GÜNDOĞDU - 4 yıl önce
resmen dolandiricilik bu başka bi̇şy olmaz adi.pi̇yasa değeri̇ 2000 tl olan bi̇ ci̇haz bu kadar düşük fi̇yata satilirmi ortada herşey
Avatar
ismet yıldız - 4 yıl önce
flaş tv ekranlarında reklam yapan telefonları sakın almayın telefonunuz kargoyla geldiğinde çalışmadığı fark ediyonuz tekrar arıyorsunuz size yardıncı olmuyorlar internet ve telefonla alışveriş sakın yapmayın dolandırılırsınız.