banner461

İHH, Şehrimizde Ülkemizde ve Dünya’da Bayram Sevinci Yaşattı

İHH Nevşehir İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği, 28 yılın verdiği tecrübeyle bu bayramda da bağışlanan 82 bin 411 hisse kurbanı, ilimiz Nevşehir'de, Ülkemizde ve 52 ülkede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı.

banner503
İHH, Şehrimizde Ülkemizde ve Dünya’da Bayram Sevinci Yaşattı
04 Ağustos 2020 Salı 22:07

banner143
banner134

İHH Nevşehir İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Baki Öncel; İHH, 28 yılın verdiği tecrübeyle bu bayramda da bağışlanan 82 bin 411 hisse kurbanı, ilimiz Nevşehir'de, Ülkemizde ve 52 ülkede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı.

İHH ayrıca 184 bin yetime bayramlık hediye etti. Yardımlardan toplamda 4 milyon 136 bin 332 kişi istifade etti. Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Baki ÖNCEL İHH’nın Kurban Bayramı çalışmaları ile ilgi olarak bilgilendirmelerde bulundu.
Başkan ÖNCEL; İHH İnsani Yardım Vakfı bu yılki Kurban organizasyonunu “Kurban Rahmettir” sloganıyla, Türkiye ve 52 ülkede gerçekleştirdi. 1993 yılında bir grup hayırseverin el ele vermesiyle Türkiye’de ilk defa vekâletle kurban projesini gerçekleştiren İHH, 28 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında milyonlarca insana yardım ulaştırıyor. Kurbanlarını İHH'ya bağışlayan hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirdi. Kurban kampanyası kapsamında İHH, hayırseverlerin destekleriyle 82 bin 411 hisse kurbanı 3 milyon 951 bin 780 ihtiyaç sahibine ulaştırdı. İHH, ayrıca yetim ve mağdur çocukları da unutmayarak 184 bin 552 çocuğa da bayramlık kıyafet ulaştırdı. İHH’nın kurban ve bayramlık projelerinden toplamda 4 milyon 136 bin 332 kişi istifade etti dedi.

Neler yapıldı?

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ve 52 ülkede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştırdı. Bu yıl da Kurban vesilesiyle yeryüzüne dağıtan İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek oldu.

Kriz bölgelerine öncelik verildi.

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verildi. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutuldu.

Yetimler bayrama mutlu girdi 

İHH, ayrıca Türkiye ve 26 ülkede toplamda 184 bin 552 yetime bayramlık kıyafet yardımında bulundu.

52 ülkede kurban organizasyonu

Orta Asya ve Kafkasya: Moğolistan, Ukrayna (Kırım), Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan (Acara), Kırgızistan, Tacikistan ve Kazakistan.

Balkanlar: Macaristan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan. (Sancak ve Preşova)

Afrika: Liberya, Çad, Kamerun, Mali, Benin, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Senegal, Moritanya, Fildişi Sahili, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya, Güney Afrika, Mozambik ve Cibuti.

Ortadoğu: Yemen, Filistin, Irak, Lübnan ve Suriye.

Asya: Bangladeş, Pakistan, Endonezya, Tayland (Patani), Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro) ve Myanmar. (Arakan)

Başkan ÖNCEL Kurban çalışmaları hakkında verdiği bilgilerden sonra; “Nevşehir halkına, milletimize ve bu hayırları gerçekleştirmemiz için bizlere destek olan tüm bağışlarımıza mazlumlar adına teşekkür ediyoruz” sözleri ile açıklamasını tamamladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.