banner461
banner195

Nevşehirliler, Mersin sahillerine akın ediyor

Okulların kapanması ve seçimlerin geride kalmasının ardından Nevşehirli vatandaşlarımızın tatil için tercihi yine Mersin sahilleri oldu.

Nevşehirliler, Mersin sahillerine akın ediyor
06 Temmuz 2018 Cuma 19:03

banner143
banner134

Nevşehirlilerin en çok tercih ettiği turizm merkezi Mersin Erdemli, Susanoğlu, Kızkalesi, Gülnar, Aydıncık ve Anamur'da otellerde yüzde 100'e yaklaşan doluluk oranı turizmcilerin yüzünü güldürüyor.

Okulların kapanması ve seçimlerin geride kalmasının ardından Nevşehirli vatandaşlarımızla birlikte gurbetçilerin yoğun ilgi gösterdiği Mersin sahillerinde büyük hareketlilik yaşanıyor. Sahip olduğu 321 kilometrelik sahil bandının yanı sıra tarihi ve kültürel mekanlarıyla da tatilcilere birçok alternatif sunan kentte, Erdemli ve Silifke ilçelerindeki plajlar büyük ilgi görüyor.  Yapraklıkoy, Yemişkumu, Kocahasanlı, Kumkuyu ve Susanoğlu plajları başı çekiyor.

Mersin'in tatil denince ilk akla gelen yeri olan ve UNESCO Geçici Miras Listesi'nde yer alan Kızkalesi bölgesinde de otellerde neredeyse yer bulunmuyor. 2018 Temmuz ayında başlayan doluluk oranı Kurban Bayramı'na kadar devam etmesi bekleniyor. Bu doğrultuda pansiyon ve oteller şimdiden rezervasyon almış durumda. Öte yandan Mersin, tantunisinden balık restoranlarına kadar herkesin damak tadına hitap ediyor. Cennet Cehennem mağaraları, Kız Kalesi ve Hazreti Miktad Cami görülmesi gereken diğer tarihi yerler olmuştur.

Mersin sahillerinin en nezih olduğu zaman dilimi ise Eylül ayı... Unutmadan, Okullar, 17 Eylül Pazartesi günü açılacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.