1968 Nevşehir İmam Hatip Lisesi öğrencileri yıllar sonra bir araya geldi. 

Nevşehir Merkeze bağlı Nar kasabasının önceki dönem belediye başkanlarından Yusuf Kurugöllü'nün girişimleriyle İmam Hatip Lisesi eski öğrencileri geçmişi yad ettiler. 

AK Parti önceki dönem merkez ilçe başkanlarından Ahmet Yalvaç, Eğitimci Ahmet Çelebi, Sulusuray kasabası önceki dönem belediye başkanlarından İbrahim Pekşen, Gazeteci Mustafa Ferveren gibi isimlerinde yer aldığı buluşmada katılımcılar Kuranı Kerim tilavetinde bulundular. Birlikte yemek yiyip hatıra fotoğrafı çektirdiler.  

1968 Nevşehir İmam Hatip Lisesi mezunlarından İbrahim Pekşen yaptığı açıklamasında; "Kıymetli dostlar Nevşehir İHL İlkleri olarak bu gün 3 Eylül 2023 tarihinde geleneksel olarak buluşmamızı yüksek düzeyde bir katılımla gerçekleştirdik. Bize mekanını sonuna kadar açan Nar Kasabası önceki dönem Belediye Başkanımız Yusuf Kurugöllü kardeşimize canu gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. Bu mekanda ev sahipliği yapan Abdurrahman Gündüz ve Ahmet Çopur kardeşlerimizede hâsseten teşekkür ederiz.

Hasret giderip istişarelerde bulunduktan sonra grubumuzda her hafta okunan hatim duasıyla toplantımız sona erdi.

Toplantı ve Hatimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Katılımlarından dolayı tüm katılımcı gönül dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Bazı sebeplerden ve sağlık durumundan dolayı katılamayan ve selam yollayan tüm kardeşlerimize de teşekkür eder bir daha ki seneye katılmaları dileklerimizle Allah'a Emanet olunuz"