Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Eğitim Kurumları, Fen ve Anadolu Liseleri 8. Sınıflar Giriş ve Bursluluk Sınavı 26 Şubat Pazar günü Saat:10.00’da büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

 İlimizdeki 8.sınıf öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği “Altınyıldız Liseleri Giriş ve Bursluluk Sınavı” sonuçlarına göre öğrenciler, Altınyıldız Fen ve Anadolu Liselerine başarı bursu kazanarak 9. sınıflara kayıt yaptırabilecekler.

Tüm 8. Sınıf Öğrenci ve Velilerimize Teşekkürler!

 Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Özkan KILINÇ yaptığı açıklamada “Her yıl Üniversite Sınavlarında Nevşehir ve Türkiye dereceleri elde ederek Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine öğrenci gönderen Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Türkiye’nin Örnek Okulu hedefiyle yola çıkmış, 21 Yılda; 169 Tıp, 43 Diş Hekimliği, 13 Eczacılık, 90 Fizik Tedavi ve Diyetisyenlik, 606 Mühendislik, 188 Eğitim Fakültesi, 79 Hukuk, 406 Kamu ve Uluslararası İlişkiler, 406 İşletme, İktisat ve diğer bölümlerden 142 öğrenci olmak üzere toplam 1.752 öğrencisini üniversiteye yerleştirmiştir. Türkiye’nin en  iyi okul kampüslerinden birine sahip olan okulumuz; öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor. Avrupa Dil Ödülü, TÜBİTAK liseler arası proje yarışması, Kimya dalı Türkiye Birinciliği, Biyoloji dalı Türkiye teşvik ödülü, UNESCO Dünya Kültür Mirası yarışması, Dünya birincilikleri ödüllerine sahiptir.

          Bursluluk ve LGS sınav sonuçlarına göre 8. Sınıf öğrencilerinin liselere kayıt sürecinde en çok tercih ettiği okul Altınyıldız Fen ve Anadolu Liseleri olmaktadır.  Yıllardır LGS şampiyonlarının tercih ettiği okul olan Özel Altınyıldız Fen ve Anadolu Liseleri olarak, bursluluk sınavına yoğun ilgi gösteren velilerimize ve sınavda ter döken öğrencilere, sınav organizasyonunda emek veren idareci, öğretmen ve personellerimize teşekkür ederiz” dedi.

TÜRKİYE'NİN EĞİTİMDEKİ GURURU

“BAŞARILI BİR GELECEK, İYİ BİR ÜNİVERSİTE İÇİN ALTINYILDIZ KOLEJİ”