Altınyıldız İlköğretim Kurumu 4.sınıflar Giriş ve Bursluluk Sınavı 25 Şubat Cumartesi günü saat 10.00’da  rekor bir katılımla yapıldı.

Altınyıldız İlköğretim Okulu Ortaöğretime Geçiş Sınavlarında 62 Türkiye 1.liği  elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur. Elde ettiği sınav  puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve  Türkiye’nin en  iyi okul kampüslerinden birine sahip olan okulumuz; öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor. Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam edecektir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş ve Bursluluk sınavlarımıza yoğun ilgi gösteren  velilerimize, ter döken öğrencilerimize, sınavın organizasyonunda görev alan idareci, öğretmen ve personelimize teşekkür ediyoruz.

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda çağdaş ve evrensel ilkeleri benimsemiş Türk toplumu olarak, gelişmiş  ülkeler arasında yer almanın en temel koşulu, eğitimin kalitesini yükseltme bilinciyle ve  Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık ve mutlu geleceği için, öğrencilerimizin kendi becerilerini ve ilgilerini de dikkate alarak, doğru yönlendirmeye çalışıp,  aklın ve bilimin ışığında Türkiye’nin geleceğini yetiştiriyoruz.