2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Badminton yarı final müsabakaları Ürgüp’te düzenleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yayılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla hayata geçen Anadolu Yıldızlar Lig’i (ANALİG) projesi kapsamında Ürgüp’te 01 - 03 Ağustos 2023 tarihlerinde Badminton yarı final müsabakaları başladı.

Ürgüp Spor Salonunda açılış seremonisi ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti.

İl Müdürü Muhsin Özdemir; “Bakanlığımızın Analig’den sorumlu temsilcisi Serkan Beye, teşkilatımızın çok kıymetli antrenörleri, hakemleri ve velilerimize Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün hiçbir çıkar, karşılık ve menfaat gözetmeksizin memleketimizin her bir çocuğuna her bir gencine her bir vatandaşına sahip çıkmak için gecesini gündüzüne katan çok kıymetli fedakar ve cefakar personellerimize hepinize teşekkür ediyorum organizasyonumuz için hepiniz hoşgeldiniz.

Özellikle sporcularımıza hitap etmek istiyorum sizin yüzünüzdeki gülücükleri gördüğümüz zaman sizlerin yüzünde bir tebessüme vesile olduğumuz zaman bütün yorgunluğumuzu unutuyoruz. Ömrünü sizler gibi spora adamış bir abiniz olarak sporun her bir kademesinde bulunmuş biri olarak sporun ve sporcunun her zamana yanında olan rüya şehir Nevşehir’i sporda bir marka şehir yapmak için her zaman olduğu gibi var gücümüzle çalışıyoruz. Burası aynı zamanda sadece ülkemizin değil dünyanın göz bebeği olan turizm destinasyonların’dan biri olarak kabul edilen Kapadokya’yı tarihi, doğası ve kültürüyle keşfetmenizi tavsiye ediyorum.   

Buraya sadece yarışmaya ve kazanmaya değil güzel dostluklar ve arkadaşlıklar edinmeye gayret gösterin ben bütün sporcularımıza ilimiz ev sahipliğinde düzenlenen yarı final müsabakalarında başarılar dilerim.” dedi.

Akabinde program Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkisi altına alan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına Ürgüp Hükümet Konağı önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanında son bulan saygı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Akabinde şehrimize gelen sporcularımıza BİG BUS otobüsleri ile Göreme, Çavuşin, Zelve, Ürgüp ve Kayaşehir bölge turu düzenlendi.