Ani ölümüyle Nevşehir'i yasa boğan Nevşehir SGK İl Müdürlüğünden emekli Mehmet Kutay'ın eşi, Aykut Kutay ve Aysun Kutay Terzioğlu'nun değerli anneleri, Hülya Kutay (64) bugün öğle namazına müteakip  Kurşunlu Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından, Kaldırım mezarlığında toprağa verildi.

Hayatını eşine, evlatlarına adayan melek kalpli bir anne olarak tanıdığımız Modern çarşıda Aysun Bujiteri işletmecisi, Nevşehir'in sevilen esnaflarından Hülya Kutay'ın vefat haberi başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine yasa boğdu.

Cenazesine; AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Prof. Dr. Erdoğan Çiçek, NEVÜ çalışanları, SGK Nevşehir İl Müdürü Mehmet Baltacı, SGK Personelleri, Nevşehir çarşı esnafları, Kaymaklı kasabasından vatandaşlar, Eski Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, Yavuz Göncü, Duran Boylu, Mali Müşavir Zafer Salgın ile Kutay ailesi yakınları ve çok sayıda sevenleri katıldı. 

AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, cenaze törenine katılarak, taziye dileklerini iletti.

Allah Rahmet Eylesin.

FİB Haber Merkezi olarak Merhumeye Allah’tan Rahmet Kederli ailesine ve sevenlerine Başsağlığı dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun 

“Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

Açıklaması:

Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.

detail-photo-fancybox-0