Nevşehir’de Avanos ilçesi ile Ortahisar ve Uçhisar beldelerinde kurulan Antika Pazarı, antika meraklılarını bir araya getiriyor. 

Kapadokya'nın giriş kapısı Uçhisar'da 27 Ağustos Pazar günü düzenlenecek bölgenin en büyük Antika Pazarı'na siz değerli antika severler ve tüm misafirlerimizi bekliyoruz.

Alıcının da satıcının da merakla beklediği antika pazarı bu hafta sonu Uçhisar kasabasında kurulacak.

Her hafta sonunda Uçhisar, Avanos ve Ortahisar da sırayla düzenlenen antika panayırı yöre halkından büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Bu kapsamda  Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Uçhisar kasabasında 27 Ağustos Pazar günü antika meraklılarına özel Antika Panarıyı kuruluyor. 

Uçhisar kasabasında kurulacak olan Antika Panarıyında çok sayıda eski para, saat, eski zaman telefonları, kapı kilitleri, bıçak, kama ve kılıçlar, tahıl öğütmede kullanılan çeşitli taş eşyalar, gaz lambaları, daktilolar, radyolar, plaklar, bakır kaplar, sandıklar gibi pek çok farklı objenin alım ve satımı yapılıyor. 

Uçhisar'da Antika Panayırını görme fırsatı bulanlar, eski eşyalardan gelen huzuru, merakı, geçmişe ait olan değerlerin izlerini keşfedecekler.

Antika pazarı, sabah saat: 07.00 da başlayıp akşam saat:16.00'ya kadar devam edecektir.

Antika severler Uçhisar'da buluşuyor...

Nevşehir'in Uçhisar beldesinde antikacılık yapan Samet Yoğuran, geçmişe göre eski eşya satışlarının artığını belirterek, nostaljiye olan ilginin yoğunlaştığını açıkladı.

FİB Haber Merkezine açıklamada bulunan antikacı Samet Yoğuran; "Kapadokya antika günlerinde, bu pazar Uçhısar antika pazarına çeşitli şehirlerden gelecek olan antikacı esnaflar ,antika severlerle buluşacak.

Standlarımızda eski evlerinizde kullanılan geleneksel ev eşyaları, kaybolmaya yüz tutmuş sanatlarımızın alet edavatları, dekorluk tarım aletleri ve daha nice çeşitlikde ürünlerimiz bulunmaktadır. Siz değerli antika sever dostlarımızı Uçhısar'a bekliyoruz..." dedi.

Sabah saat: 07.00 ile 16.00 arası

Yer: Uçhisar kapalı pazar yeri