Nevşehir İl Emniyet Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY engelli gençlerin kaynaşması ve toplumsal bilincin oluşturulmasına yönelik düzenlenen vadi yürüyüşüne katıldı.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Gelecek Senin Ellerinde Projesi” kapsamında, engelli gençlerin özgüven ve davranış problemlerinin çözümüne yardımcı olmak, sosyalleşme sürecine katkıda bulunmak, farklı kesimlerden gelen çocukların kaynaşmasını sağlayarak ortak toplumsal bilinci oluşturmak ve toplumda herkesin birer engelli adayı olabileceğine dikkat çekmek amacıyla vadi yürüyüşü düzenlendi.

Güvercinlik Vadisinde gerçekleştirilen yürüyüşe; Nevşehir Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ’ın eşi Hanımefendi Songül AKTAŞ, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar BAĞLI, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY ve eşi Polis Eşleri Derneği Nevşehir Şube Başkanı Seçkin ARTUNAY, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÜNLÜER, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Hüseyin ŞENER, H. Rasim Uzer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ali ÇALIK ve öğrencileri, Gençlik Merkezinden gönüllü gençler, Emniyet Müdürlüğü personeli ve eşleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluşları katıldı.

Kapadokya’nın eşsiz doğal güzellikleri arasında gerçekleştirilen yürüyüşte engelli gençlerle bir araya gelen Emniyet Müdürü ve eşi kendileriyle yakından ilgilendiler.