2023 yılı 1’inci Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı Nevşehir Devlet Hastanesi konferans salonunda yapıldı.

2023 yılı 1’inci Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı Nevşehir İl Sağlık Müdür Vekili ve  Nevşehir Devlet Hastane Baş hekimi Uzm. Dr. Macit Yalçın, Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Niğde İl Sağlık MüdürünevekaletenSağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Harun Yardımcı, ilgili Sağlık Müdürlüğü Sağlık Yöneticileri, Başkanları,Tıp Fakültesi, Şehir Hastanesi, Hastane, İl Ambulans ServisiBaşhekimleri, katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda bölge illerinin Acil Sağlık Hizmetleri verileri, yıllık çağrı ve ambulans acil vaka sayıları, kırsal ve kentsel vaka ulaşım oranları, Acil Çağrı Merkezine geçiş süreçleri, faal acil sağlık hizmetleri istasyon sayıları, personel eğitim oranları, illerin bölge içi ve bölge dışı illere yıllık hasta sevk sayıları, helikopter ambulans hizmeti ve uçuş kriterleri, helikopter ambulans verileri, bölge illerinin helikopter ambulans kullanım oranları ve vaka dağılımları değerlendirildi.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Nevşehir İl Sağlık Müdürü Vekili ve Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekimi  Uzm. Dr. Macit Yalçın; “Toplantımızda, Nevşehir ve çevre illerimiz ile birlikte acil sağlık hizmetlerinin koordinasyonu ve acil sağlık hizmetlerindeki sevk durumlarını konuştuk. Amacımız halkımızın acil sağlık hizmetinde kesintisiz olarak hizmete ulaşmasını sağlamak ve hastanelerimiz arasındaki entegrasyonunu tam olarak sağlamak. Bundan sonrada tüm paydaşlarımızla el birliği içerisinde sırt sırta vererek acil sağlık hizmetleri konusunda hedeflerimizin üzerine çıkmayı planlıyoruz. Bu vesile ile İl Müdürlerime katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.