19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Avanos ilçesinde coşku ile kutlandı.

Hükümet konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sunumundan sonra, hükümet konağı önünden başlayarak programın yapılacağı alana kadar kortej yürüyüşü düzenlendi.

Çelenk sunma töreni sonrasında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Avanos çarşı merkezinde dev Türk Bayrağı açıldı.

Avanos Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törene Kaymakam Olgun Öner, Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri, ve vatandaşların katılımı ile kutlama programı yapıldı.

Okulların hazırlamış olduğu gösterilerden sonra, dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüller verilerek program sona erdi.

Bütün Ümidim Gençliktedir! 

Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş; "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mız  Avanos Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda ilçemiz protokolü, kıymetli öğrencilerimiz ve Avanoslu vatandaşlarımızın katılımıyla coşkuyla kutlandı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz." dedi.