Ortahisar belediye başkanı Mustafa Ateş, kasabadaki doğalgaz çalışmalarıyla ilgili yapılan bir takım dedikodu çevrelerine açık ve net konuştu.

Ateş, "Duyduk ki genel seçimin hemen öncesinde, Ortahisar’daki başarılı çalışmaları hazmedemeyen ve sürekli dedikodu üreten bazı şer odakları şimdide; “Ortahisarın doğalgaz yatırımı bitti. Hepsi bu kadar. Bundan sonrası yapılmayacak. Artık hiçbir eve doğalgaz gelmeyecek.” şeklinde yaygara yapıyormuş.  

Ben de buradan bir kez daha duyurmak istiyorum. Kasabamızda bu yıl ki doğalgaz bağlantı çalışmaları inşallah “01 Temmuz-31 Ağustos” tarihleri arasında yapılacaktır. Abonelik vereceğimiz yaklaşık 700 evle birlikte bu yılın sonunda toplamda 900 evimiz doğalgaza kavuşmuş olacaktır. Bu sayı kasabamızın 2/3 ünden fazlasına tekabül etmektedir. Bu yıl Bahçelievler Mahallesinin ara sokakları ile Afet evleri, Yeni Hisar Yapı Kooperatifi Evleri, Esentepe Mahallesi, eski Afet evleri, Kalekent Kooperatif evleri, Dubleksler, Ortahisar Evleri kooperatifi doğalgaza kavuşacaktır. Geriye kalan 1/3 ün (Ağırlıklı olarak Eski Mahalle) abone bağlantısı da inşallah 2024 yılı sonuna kadar tamamlanmış olacaktır. Yaparsa AK PARTİ yapar. Kamuoyuna ve kıymetli hemşerilerimize saygıyla duyurulur" dedi.