Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesinde belediye örnek çalışmaları ile halkın beğenisini kazanmayı sürdürüyor.

Yazıhüyük Beldeyesine kazandırılan Belediye Düğün Salonunun sünnet, düğün, kına ve nişan gibi Halkın özel günleri için kiralama ücreti ise, günümüzde "DUDAK UÇUKLATAN" cinsten... Öyle Milyarlarca liralık düğün salonlarından değil Yazıhüyük Belediyesi Düğün Salonunun ücreti sadece ve sadece "BİN TÜRK LİRASI" üstüne üstlük bu düğün salonunun ise tek bir günü bile "BOŞ" geçmiyor.

Yanlış okumadınız, tam tamına YAZIHÜYÜK BELEDİYESİ DÜĞÜN SALONUNUN kirası, ücretlerin her noktada TAVAN yaptığı günümüzde, TABAN fiyat noktasında bir ücret talep ediyor vatandaşlardan, o ise sadece 1000 TL. (Bin TÜRK LİRASI)

5 dönemden beri Yazıhüyük beldesi’nde  Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Başkan Cengiz Çavdar, her çalışmalarında her daim halkın yanında olmayı temel bir görev edindiklerini ifade etti.

Başkan Cengiz Çavdar sunduğu hizmetlere ilişkin yaptığı genel kapsamlı hizmet değerlendirmesinde şu ifadelerde bulundu; “ Kasabamızda Düğün salonumuz yoğun ilgi gördü. Her zaman olduğu gibi yine halktan yana hizmetlerimiz; değerli Kasaba halkımız, tüm çevre köy ve kasabalardan büyük takdir topladı. Hiçbir ayrım yapılmadan Düğün salonumuz Belediyemizin bilinçli ve halk yararına Türkiye’nin En ucuz Düğün Salonu ünvanını aldı. Osmanlı kahvehanemiz tamamen ücretsiz; çay ücretsiz. Amacımız; vatandaşlarımız düğününü kolay yapsın. Bizimde Salon ve Çay ocağında değerli halkımıza maddi manada katkımız olsun düşüncesiyle halkımıza en güzel şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Daha önce Türkiye’nin en ucuz suyu Yazıhüyük’te demiştik, yine halkımızın kolay ulaşım yapmasını sağlamak amacıyla Ulaşımda sadece maliyetine hizmet sunuyoruz.Cenaze hizmetlerimizde yıllarca Nakil, yıkama-taşıma,briket, kapak taşı ve kefin hizmetlerimizi tamamen ücretsiz şekilde hizmet sunduk ve cenaze hizmetlerimizi yine ÜCRETSİZ şekilde artırarak devam ediyoruz.. Halk yararına hizmetlerimizle ÖRNEK olmaya devam ediyoruz.Çok yakında Halk Ekmek’te de sadece maliyetine ekmek satışıyla Değerli halkımıza hizmetlerimiz artarak devam edecektir…” ifadelerinde bulundu.