Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan İbaş, “Yüce milletimizin tarih boyunca kazandığı en büyük zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

Vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan yüce milletimiz, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerle başka milletlere de örnek olmuştur.

Çanakkale Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum." sözüne inançla bir milletin; vatan sevgisini, kardeşliği, birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya kanıtladığı bir mücadelenin göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü kutluyor,  başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.