AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Gençlik haftası kapsamında Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nü ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi.

İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir'in de eşlik ettiği ziyarette Milletvekili Emre Çalışkan; "Nevşehir Damat İbrahim Paşa spor yerleşkesinde genç kardeşlerimle bir araya geldik. Yüzme havuzunda milli yüzücülerimizle sohbet ettik, gençlik merkezinde ders çalışan kardeşlerimize başarılar diledik." dedi.

Nevşehir’deki genç nüfusun spora olan ilgisinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Milletvekili Çalışkan, "İl Müdürlüğümüzün koordinesinde birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapan ilimizde sporun gelişmesine katkı sağlayan herkesi tebrik ediyorum. Özellikle sporcu sayısının yanı sıra milli sporcu sayımızdaki artış takdire şayandır. Nevşehir il genelinde gençlerin sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarına imkân sağlayacak modern tesislerden yararlanabilmeleri için çaba sarf ediyoruz."dedi. 

Nevşehir'de devam eden spor yatırımlarının olduğuna dikkat çeken Çalışkan, açıklamasına şöyle devam etti:

"İnşaatı devam eden tesislerimiz tamamlandığında Nevşehir'imiz, bölgemizin spor adına yıldızı parlayan şehirlerden biri olmaya devam edecektir. Bu kentin insanına, gencine ve çocuklarına modern tesisler kazandırdık. Ayrıca yarım kalan spor yatırımlarının tamamlanarak hizmete sunulması ve Nevşehir'de 7'den 70'e herkesin spor yapabilmesine imkân sağlamak için gerekli desteği her zaman veriyoruz. Çünkü Nevşehir'in gençlerini seviyor spora ilgilerinin artmasını önemsiyoruz.  Geleceğimizin teminatı Gençlerimiz için durmadan çalışmaya devam ediyoruz." dedi.