Nevşehir Ali Bey Camii'nde '18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü' dolayısıyla şehitler için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Nevşehir Valiliğince 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. yılı nedeniyle düzenlediği program, Nevşehir Şehitler Parkı Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başladı. Çelenk sunma töreninin ardından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yılı dolayısıyla, Taşlıbel ve Kaldırım Mezarlığındaki şehit kabirlerini ziyaret etti.

Daha sonra Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki proğrama geçildi.  Burada günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmaların yapılması ile başlayan programda, Nevşehir Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından oratoryo gösterisi sunuldu.

Vali Becel, programda, Çanakkale resim sergisini gezerek, öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra ise Alibey Cami'nde Mevlid-i Şerif programı yapıldı. Burada öğle namazı öncesi başlayan program, Kur'an'ı Kerim tilaveti ve kasidelerle devam etti. Ardından şehitler anısına ilahiler okundu ve dualar edildi.

Mevlit programına Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İl Jandarma Komutanı Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu, şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.