banner461

Nevşehir'de Kadına Şiddete Karşı Vadi Yürüyüşü

Nevşehir Valiliği tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında, Güvercinlik Vadisinde yürüyüş düzenlendi.

banner15
Nevşehir'de Kadına Şiddete Karşı Vadi Yürüyüşü
21 Kasım 2020 Cumartesi 17:17

banner517
banner134

Nevşehir Valiliği  "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü" etkinlikleri kapsamında, kadınların sırf cinsiyetlerinden dolayı uğradıkları eşitsizliğe, ayrımcılığa ve şiddete dikkat çekmek, bu konuda farkındalık oluşturmak üzere bir dizi faaliyet gerçekleştirecektir.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Hakim kadınlar, Gençlik Spor İl Müdürlüğü,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Eşitlik Biriminden oluşan, bir grup ile Güvercinlik Vadi yürüyüşü gerçekleştirdi.

Nevşehir'de Kadina Şiddete Sıfır Tolerans...

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Güvercinlik vadisi yürüyüş etkinliği düzenlendi. Yürüyüşe Nevşehir Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Şener, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Fidanoğlu, Kadın Konukevi Müdürü ve personelin katılımı ile müdürlüğüne bağlı Kadın konukevinin üretmiş olduğu maske dağıtımı yapıldı.

Farkındalığı arttırmak adına İç İşleri Bakanlığının bu seneki sloganı “Kadına Şiddete Sıfır Tolerans” maskelere işlenerek, Gençlik Merkezinin hazırladığı aynı renkli atkıları ile vurgu yapılmıştır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.