CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 60. Ulusal 34. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Programı etkinliklerine katılmak üzere Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine geldi.

Kılıçdaroğlu'nu, Hacıbektaş'ta CHP'li Milletvekilleri, Belediye Başkanları, CHP Nevşehir İl Başkanı Tayfun Ceyhan, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Avanos Belediye Başkanı alper Celal İbaş, ile çok sayıda partililer karşıladı.  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadaroğlu ilk olarak Hacı Bektaş Veli Dergahını ziyaret etti. Ardından Hacıbektaş Belediyesini ziyaret ederek burada Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok'tan belediye çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Serçeşme Parkı ve Sosyal Tesislerin'de yenilen yemekten sonra heyet Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerinin açılışını gerçekleştirmek üzere, Çilehane'de bulunan Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezine geçti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla 60. Ulusal 34. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri açılış töreni gerçekleştirildi.

CHP lideri Kılıçadaroğlu, burada 4. Hacı Bektaş Veli Onur Ödülünü Prof. Dr. Sırrı Bektaş'a ve 30.Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülünü de avukat Şenal Sarıhan'a takdim etti.

Kılıçdaroğlu; "Hacı Bektaş Veli bu topraklarda yaşayıp anlayana çok şey söyledi... Çağlar ötesinden onun söyledikleri bugün kainatın evrensel kurallarına dönüşmüş durumda. Bugün Hacı Bektaş Veli’nin söylediklerinden çok uzaktaysak, o güzellikleri nerede yitirdiysek onları arayıp bulmalıyız." dedi.

Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş; 60. Ulusal 34. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri için ilimize gelen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşıladık. Genel Başkanımızla birlikte ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Hacıbektaş'ta esen dostluk ve kardeşlik rüzgarının tüm insanlığı sarmasını diliyorum." dedi.