CHP Nevşehir İl Başkanlığı’na, daha önce İl Başkanlığı görevinde bulunan Av. Bülent Yumuş, aday olduğunu, bugün partisinin il başkanlığı binasında açıkladı.

Bir süredir İl Başkanlığına da aday olacağı konuşulan Yumuş, yaptığı açıklamada aday olma kararı aldığını açıkladı.

8 Ekim Pazar günü yapılacak olan kongrede il başkanlığı için adaylığını açıklayan Av. Bülent Yumuş, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak kritik bir kongre sürecini yaşıyoruz. Tüm ilçelerimizde demokrasi şöleni olarak geçen ve tüm partilere örnek olacak ilçe kongreleri yaşadık. Yaptığımız ilçe kongrelerimizden daha güçlenerek çıktık. Bu kongreler partimizin bütünleşmesine vesile oldu. İlçelerimizde yaptığımız kongrelerin ardından sıra il kongremize geldi. İl kongremizi de demokrasi şöleni şeklinde geçirerek, CHP'nin güçlenerek bu süreci noktalayacağına olan inancımız tamdır.

Aldığım karar ile herkesi kucaklamak, parti tabanını ve partinin gerçek sahiplerini yönetimlere dahil etmek ve partime en iyi hizmet verebilmek adına 8 Ekim 2023 tarihinde yapılacak olan CHP Nevşehir İl Kongresinde aday olma kararı aldım. Bu kararı almamda bana destek olan fikirleri ile beni cesaretlendiren değerli parti büyüklerime, beni bu göreve layık gören değerli tabanıma, fikirlerini sorduğumda açık yüreklilikle düşüncelerini benle paylaşan kıymetli üyelerime ve siyasetin yoğunluğu içinde onları ihmal etmeme her zaman razı gelerek bana destek olan aileme teşekkürlerimi sunuyorum.

Demokrasi şenliği içinde geçecek olan kongremizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu kongreler bir bayrak yarışıdır. CHP kongrelerinin kaybedeni olmaz çünkü tek kazananı CHP'dir. Nevşehir kongremizin kaybedeni olmayacak, kazanan bu demokrasi şöleninden güçlenerek çıkacak olan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır." dedi.