Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nevşehir İl Başkanlığı Olağan Kongresi bu sabah saat:11:00 de başladı. Adaylar, delegeler ve partililer Ticaret Borsası salonuna giriş yaptı. 

CHP Nevşehir İl Kongresinde başkanlık için yarışan, Mevcut il başkanı Tayfun Ceyhan, Avukat Levent Kızılöz ve Avukat Bülent Yumuş  salonda yerlerini alarak oylarını kullandılar.

İlerleyen saatlerde sürpriz bir gelişme yaşandı ve adaylardan Mevcut il başkanı Tayfun Ceyhan seçimden çekildiğini açıkladı.

Bu gelişme üzerine oy kullanma işlemelerinin sürdüğü kongrede İl Başkanlığı yarışı Av. Levent Kızılöz ve Av. Bülent Yumuş arasında devam ediyor. 

Oy kullanma işleminin saat 17.00’de biteceği kongrede yeni başkan oyların sayımından sonra belli olacak.

Kongreye, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, Gelecek Partisi Nevşehir İl Başkanı Ömer Yasakçı, Demokrat Parti Nevşehir İl Başkanı Murat Kul, ilçe başkanları, belediye başkanları ve partililer katıldı.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, "Milletvekillerimiz, İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız ve partililerimizle birlikte Nevşehir İl Kongremize katıldık." dedi.