Nevşehir'in Ürgüp İlçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısı ile muhteşem kutlama gerçekleştirildi.

Kutlama programı Kaymakam Refik Özsoy ve Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'ün tebrikleri kabul etmesi ile başladı.

Düzenlenen törende, Kaymakam Özsoy ve Belediye BaşkanıAktürk'ün öğrenciler ve halkın bayramını kutladı, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, ilçe protokol üyeleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, muhtarlar, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Yürüyüşü'nün ardından öğrencilerin ellerindeki ay ve yıldız Türk bayrakları ile eşlik ettiği kutlamalar herkesi gururlandırdı.

Cumhuriyetimiz 100 Yaşında...

Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılını kutlayan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk; "Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşının kutlama programları kapsamında İlçe Stadında Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan kutlama programına katılarak ardından çocuklar için hazırladığımız eğlence parkurunu ziyaret ettik. Çocuklarımızın 100’üncü yıl kutlamaları için hazırladığımız eğlence parkurunda ki keyifli hallerini muhakkak görmenizi isterdim. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, hemşehrilerimiz ile birlikte heyecan ve coşkuyla; Cumhuriyet’imiz 100 yaşında." dedi.

Program öğrencilerin şiirler okuması, halk oyunları gösterisi, yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesi ve geçit töreni ile sona erdi.