Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın başlattığı gönüllülük esaslı ve insan odaklı olan “Damla Gönüllülük Hareketi” kapsamında, 40 ilden ilimiz Nevşehir'e gelen 40 gönüllü gencimiz ile bir araya geldi.

Vali Becel, gençlerle sohbet ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, gönüllülük esaslı ve insan odaklı bir proje olan "Damla Gönüllülük Hareketi" kapsamında, 29 Mayıs- 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4 günlük program çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından seçilen 18-29 yaş aralığındaki yerli ve yabancı 40 bayan öğrenci ve beraberlerindeki İl Müdürü Muhsin Özdemir ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette konuklarıyla bir müddet sohbet etti.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarette kısa bir konuşma yapan Vali Becel, proje kapsamında Nevşehir’i ziyarete gelen gençleri ağırlamaktan memnun olduğunu ifade ederek, “Gönüllü faaliyetlerde bulunacak ve kentin tarihi ve kültürel değerlerini tanıma fırsatı bulacak gençlerimizin ziyareti bizleri mutlu etti. Ülkemizin değişik vilayetlerinden gelen pırıl pırıl gençlerimizi görünce onlara olan güvenimiz artıyor, iyi ki ilimize geldiniz. Hepiniz hoş geldiniz.” dedi. 4 gün boyunca Nevşehir’de gençlerin sosyal sorumluluk çalışmaları ve gönüllü çalışmalar yapacaklarını belirten Vali Becel, “Proje kapsamında gençlerimiz ilimizdeki depremzede vatandaşlarımızın konakladığı yurt ve misafirhaneleri ziyaret edecek. Bununla beraber akran etkileşimi, yerel halkla etkileşim, şehrin marka değerlerinin tanıtımı, gönüllülük faaliyetleri, doğa ve çevre etkinlikleri, spor faaliyetleri, toplumsal duyarlılık aktiviteleri, tarihi ve kültürel mekân ziyaretleri ile gençlerimizin ilimizin tarihi ve kültürel mirasını tanımaları ve gönüllülük bilincini artırıcı ve özendirici faaliyetlerde bulunmaları sağlanacaktır.” dedi.

Nevşehir’in görülmeye değer tarihi ve kültür şehri olduğunu belirten Vali Becel, “Gönüllülük çalışmalarıyla toplumdaki farkındalığı arttırmayı amaçlayan projeyle gençlerimiz birer gönül elçisi olarak gittikleri illerde şehrimizi en güzel şekilde tanıtacaklardır. Bu önemli projede yer alan ve ilimizde çeşitli etkinliklerde bulunacak gönüllü gençlerimize teşekkür ediyor, projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Günün anısına "Damla Gönüllülük Hareketi" gençlerinin Vali Becel’e çiçek ile plaket takdimi gerçekleştirilmesi ve akabinde hatıra fotoğrafı çekinilmesi ile son buldu.