Genç Tarihçi Doktorant Eray Karaketir, özel Kütüphanesinde bulunan yaklaşık 200 akademik kitap ve dergiyi Derinkuyu Belediyesi tarafından hizmete sokulan Millet Kütüphanesine bağışladı.

Kitapların Millet kütüphanesine tesliminde açıklamada bulunan Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy yaptığı açıklamasında; "Güzel ilçemize kazandırdığımız millet kütüphanesine bir çok alanlardan kitap bağışında bulunan Tarihci Eray Karaketir hocam'a teşekür ediyorum." dedi.

Aksoy; “Bir ülkenin, kentin yada ilçenin ileriye gitmesi, çağı yakalaması ancak eğitimle mümkün. Eğitimin de sırrı kitap. Bunun başka yolu yok. Tarımda, turizmde, sanayide, teknolojide, hangi sektörden bahsederseniz edin sonuçta okumak, eğitimi artırmak ve kalitesini yükseltmek zorundayız. Bu kütüphane o nedenle çok değerli. ” dedi.

Başkan Aksoy, Derinkuyu İlçemizde kurduğumuz Millet Kütüphanesi sadece ilçe merkezinde eğitim gören öğrencilerin değil belde ve köylerde eğitim gören öğrencilerinde uğrak mekanı haline gelmesi ve gerek çocuklarımızın gerekse gençlerimizin kendilerini yetiştirmelerine hizmet vermesi en büyük hedefimizdir" dedi.

Genç Tarihçi Doktorant Eray Karaketir'de; "Şahsi kitaplığımdan yaklaşık 200 akademik kitap ve dergiyi Derinkuyu Belediyesi Millet Kütüphanesi'ne bağışladım. Bu güzel kütüphaneyi başta öğrenciler olmak üzere halkımızın hizmetine sunan değerli belediye başkanımız Sn. Bülent AKSOY'a teşekkür ederim." dedi.