Belediye Başkanı Bülent Aksoy ömcülüğünde Derinkuyu tarihinin en büyük altyapı yatırım hamlesini başlatan Derinkuyu Belediyesi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde uzun yıllar sorun olan ve çözüme kavuşturulmayan alt yapı artık kabus olmaktan çıkıyor. İlçenin neredeyse her bölgesinde devam eden yol yapım çalışmalarıyla birlikte alt yapı çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda ilçe geneline yayılan çalışmalar ile elektrik hatlarının yer altına alınması, doğalgaz, su, kanalizasyon hatları da yenileniyor.

Üst yapı çalışmaları öncesinde alt yapı sorunlarının giderildiğini kaydeden Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, Derinkuyu'nun her anlamda eksiksiz bir ilçe olması için çalıştıklarını kaydetti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, "Adım adım, İlmek ilmek" Derinkuyu’muz için sahadayız. İlçemiz Yeni Sanayi Sitesi ve İnönü Caddesi Sıcak asfalt için PMT serim çalışmalarına başladık. Yakın zamanda yeni yerine taşınacak yeni sanayi sitesinin anayolu için sıcak asfalt serimine başladık. Sıcak havaya rağmen, büyük bir gayretle çalışmalarını sürdüren personellerimize teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

DAHA SAĞLIKLI BİR DERİNKUYU

İlçenin altyapı ve üstyapısını tamamen yenileyecek olan çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Askoy “Daha önce de belirttiğim gibi altyapı çalışmaları cesaret işidir. Çünkü altyapı demek yazın toz, toprak, kışın yağmur, çamuru göze almak demektir. Fakat biz halkımızın sağlığını önceliğimiz olarak belirledik ve elimizi taşın altına koyarak ‘Daha sağlıklı bir Derinkuyu hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim önceliğimiz insan. Ve halkımızın hayatını kolaylaştıracak, güzelleştirecek hizmetler sağlamak ta önceliğimiz. " şeklinde konuştu.

İlçe genelinde yürütülen hummalı çalışmadan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy’a teşekkür ettiler.

#HerşeyDerinkuyuiçin
#SevdamızDerinkuyu
#Gönülbelediyeciliği