Bahtiyar Doğan Gıda Genel Müdürü Fatih Doğan, Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı WorldFood İstanbul`un firmalar için büyük bir fırsat olduğunu vurgulayarak, Bahtiyar Doğan Gıda olarak da bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirdiklerini ifade etti.

Bahtiyar Doğan Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. firması adına, Genel Müdür Fatih Doğan açıklamalarda bulundu;

NESİAD üyesi olan genç iş insanı Fatih DOĞAN; Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 06-09 Eylül tarihleri arasında 4 gün boyunca süren World Food İstanbul Gıda Fuarı’na Bahtiyar Doğan Gıda olarak katılım sağladık. Bahtiyar Doğan Gıda markalarımız olan;  LOKOOM, HUGGY, PAKTO, CAPPADOX ve DOĞANIN LEZZETİ’ nin faaliyetleri ve üretimleri hakkında uluslararası ve ulusal katılımcılara bilgi aktardık. Biz burada kendi ürünlerimizi tanıtırken şehrimizi de tanıtma gayreti içindeydik. Uluslararası pazardaki farklı ülkelerden aldığımız siparişlerle hem markalarımızın hem de şehrimizin tanıtımına katkı sağlamayı hedefledik. Ürünlerimiz, özellikle Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinden firmaların dikkatini çekmiştir. ISO 22000, ISO 9001 ve HELAL ürün sertifikalarına sahip olan firmamız, kuruyemiş çeşitlerinin yanı sıra ürettiği vegan lokum çeşitleri ile de sevenlerinin beğenisine sunulmuştur. Fuar boyunca takdir edilen çalışmalarımızdan dolayı gururluyuz ve bu gurur bizimle beraber tüm şehrimize aittir. 2024 yılının ilk çeyreğinde güzel şehrimiz Nevşehir’de üreteceğimiz jelibon markamız “HUGGY” hem şehrimiz, hem ülkemiz, hem de dünyanın çeşitli merkezlerinde raflarda olacaktır.

Doğan, “Bütün birikimimiz ve gücümüzle; sizlere en kaliteli ürünleri en kaliteli şekilde sunmak, mutlu alışveriş deneyimleri paylaşmak için çalışıyoruz. Tüyap Kongre Merkezinde Standımızı ziyaret eden tüm dostlarımıza, müşterilerimize, paydaşlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkürü bir borç biliriz. 2024 yılında Tüyap Fuar ve Kongre merkezinde ve yurtdışı fuarlarında buluşmak dileğiyle şimdiden tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Bahtiyar Doğan Gıda Hakkında;

1999 yılında Fatih Kuruyemiş unvanıyla, Nevşehir Toptancılar Sitesi’nde kuruyemiş üretimi, paketlemesi ve toptan pazarlaması alanlarında faaliyetlerine başlamıştır. 2006 yılına gelindiğinde ise kurumsallaşma faaliyetleri kapsamında Bahtiyar Doğan Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. unvanını almıştır. 2008 yılında Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde modern üretim tesisine geçmiş ve aynı yıl da lokum üretimine başlamıştır.

2014 yılında müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda ilk perakende satış mağazamız 15 Temmuz Mahallesi’nde Doğan’ın Lezzeti adı altında faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonraki yıllarda sırası ile 2015 Güzelyurt Doğan’ın Lezzeti, 2017 Nevkur Doğan’ın Lezzeti ve Eras Doğan’ın Lezzeti, 2018 Yeni Toki Doğan’ın Lezzeti, Avanos Doğan’ın Lezzeti, 2021 Nar Doğan’ın Lezzeti ve 2022 2000 Evler Doğan’ın Lezzeti olmak üzere toplam 8 mağaza ile faaliyetlerine devam etmektedir.

2024 yılı itibariyle de HUGGY yumuşak şeker (jelibon) üretimi ile faaliyet alanını genişleterek yatırımlarına devam edecektir.