banner461

"DYK İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları" Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

"DYK İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları" Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

banner15
"DYK İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları" Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
14 Ocak 2022 Cuma 10:40

banner517
banner134

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 15 Ocak 2022 tarihinde yapılması planlanan "Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları" ile ilgili bilgilendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Memet Polat'ın başkanlığında gerçekleştirildi.      

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Destekleme ve Yetiştirme kurslarına devam eden öğrencilerimizin kazanımlarını görmek amacıyla 15 Ocak 2022 Cumartesi günü ülke genelinde "Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı" yapılacaktır. 

Bu kapsamda Ölçme Değerlendirme Merkezimizde, İl Millî Eğitim Müdürü Memet Polat başkanlığında İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Saltık, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu şube müdürleri ve sınav yapılacak olan okulların müdürlerinin katılımı ile bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Memet Polat tarafından katılımcılara, 7. 8. 11. ve 12. sınıflardaki destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrencilerimize kendi okullarında uygulanacak ortak sınav öncesi ve esnasında yapılacak iş ve işlemler hakkında bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu. 

Toplantıda Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından uygulamada dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında katılımcılara bilgilendirme yapıldı.  

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencilerin kazandıkları bilgi ve becerileri ölçmek, eksikliği görülen konuların tamamlanmasını sağlamak amacıyla yapılacak olan "Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları" ilimizde merkez dahil olmak üzere toplam 5 ilçede 1161 öğrencimize uygulanacaktır. Sınav tüm illerde eş zamanlı olarak saat 10.00’da başlayacaktır. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.