banner461

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi kampüsüne fidan dikildi

NEVÜ’de Fidanlar Daha Yeşil Bir Kampüs ve Geleceğe Nefes Olması İçin Toprakla Buluşturuldu.

banner15
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi kampüsüne fidan dikildi
13 Mayıs 2022 Cuma 11:37

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de daha yeşil bir kampüs ve geleceğe nefes olması için fidanlar toprakla buluşturuldu.

NEVÜ Eğitim Fakültesi Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Bölümü, NEVÜ Bisiklet Kulübü ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kadın-Mehmet Dirikoç Anaokulu iş birliğiyle Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kadın-Mehmet Dirikoç Anaokulu bahçesinde düzenlenen fidan dikim etkinliğine; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Orman İşletme Müdürü Ersoy Torun, Eğitim Fakültesi Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Bölümü ve Yabancı Diller Bölüm Başkanı Doç. Dr. Lokman Tanrıkulu ve öğretim üyesi Doç. Dr. Sevtap Günay Köprülü, NEVÜ Bisiklet Kulübü Akademik Danışmanı Dr. Barış Eriçok ve kulüp üyesi öğrenciler, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kadın-Mehmet Dirikoç Anaokulu Müdürü Mustafa Kemal Metin ve Müdür Yardımcısı Levent Girgin, Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Bölümü ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kadın-Mehmet Dirikoç Anaokulu öğrencileri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, gelecek nesillere nefes olmak ve daha yeşil bir üniversite bırakmak için ağaçlandırmaya büyük önem verdiklerini söyledi. Aktekin, “Üniversitemiz merkez yerleşkesi başta olmak üzere ilçe yerleşkelerimizde arazinin toprak özelliği ve bölgenin iklim şartlarını da göz önüne alınarak ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda da bugün siz öğrencilerimiz ile birlikte fidanları toprakla buluşturacağız ve bu fidanlar da inşallah geleceğimizin teminatı olan siz öğrencilerimize, tüm insanlığa ve canlılara birer nefes olacak.

Ben bu vesileyle bu güzel organizasyonu düzenleyen herkese ve fidan desteğinde bulunan Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü ile Nevşehir Belediyesi’ne şahsım, üniversitem ve tüm insanlık adına teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Aktekin daha sonra öğrenciler ve katılımcılar ile birlikte fidanları toprakla buluşturarak, fidanlara can suyu verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.