banner461

TÜBİTAK Yarışmasında öğrencilerin Kayaşehir Projesi ilgi görüyor

Nevşehir'de TÜBİTAK Yarışmasında öğrencilerin Kayaşehir Projesi ilgi görüyor.

banner15
TÜBİTAK Yarışmasında öğrencilerin Kayaşehir Projesi ilgi görüyor
15 Mart 2022 Salı 09:22

banner517
banner134

Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Kayseri’de düzenlenen TÜBİTAK 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında, hazırladıkları ‘Kayaşehir’ projesi ile Nevşehir’i temsil ediyor.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın bölge finali Kayseri’de gerçekleştiriliyor.

Kayseri, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Niğde ve Nevşehir’den öğrencilerin katıldığı proje yarışmasında Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezinin temsil ettiği ve danışmanlığını Fatih Çelik ‘in yaptığı  projeye ;Yaşar Deva Tunç ve Sina Ayanç Kemer isimli öğrencilerin  hazırladıkları ‘Kayaşehir’i Hiç Böyle Gezdiniz mi?’ projeleri ile Nevşehir’i temsil ediyorlar.

Öğrenciler hazırladıkları proje ile Nevşehir’de bulunan ve dünyanın en büyük kaya oyma yamaç yerleşim merkezi olarak kabul edilen Kayaşehir’i İnternet'te, çektikleri fotoğraf ve videolarla web 2.0 araçları aracılığıyla sanal bir müze olarak gezdirmeyi amaçlıyor.

Öğrencilerin Kayaşehir için hazırladıkları sanal müze http://www.vtility.net/virtualtour/CCy9H9c16m adresinden ziyaret edilebiliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.