banner461

CHP'den "ekonomi" değerlendirmesi ...

Nevşehir CHP İl Başkanlığı tarafından Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk anıtı önünde Türkiye gündemine dair değerlendirmelerin yapıldığı basın açıklaması yapıldı.

banner15
CHP'den "ekonomi" değerlendirmesi ...
26 Ağustos 2020 Çarşamba 23:35

banner517
banner134

Nevşehir CHP İl Başkanlığı tarafından Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk anıtı önünde Türkiye gündemine dair değerlendirmelerin yapıldığı basın açıklaması yapıldı.

Nevşehir CHP İl Sekreteri Tayfun Ceyhan tarafından yapılan basın açıklamasında;

"Milletimiz kendisinden kopanlara, saraylarda keyif çatanlara ilk fırsatta gerekli cevabı verecektir " dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında İktidarın tarım politikalarına yönelik eleştirilerde bulunuldu.  

Hükümet Konağı önünde düzenlenen basın toplantısında CHP İl Sekreteri Tayfun Ceyhan açıklamasında; "Ekonomide izlenen hatalı politikaların ve iktidarın kurduğu düzenin ortaya çıkardığı buhranın yükünü vatandaşlarımız çekmektedir. Bu yükü omuzlarında en çok hissedenler çiftçilerimiz ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızdır. Paramızın değerini kaybetmesi nedeniyle gübre, mazot ve diğer girdiler zamlanmış. Üretici ürün fiyatı ile girdi fiyatları arasında sıkıştırılmıştır. Son 14 yılda devletin kanunlar gereği çiftçiye ödemesi gereken 175 Milyar liralık destek ödemesi de yapılmamıştır. Diğer yandan son yıllarda açılan ithalat kapılarıyla çiftçinin malının değeri pula dönmüştür. Saray hükümetinin Venezuela'dan peynir ithalatı da iktidarın çiftçi karşıtı uygulamalarındandır. Türkiye Venezuela'dan peyniri vergisiz olarak ithal edecek. Trakya'daki Ezine'deki, Kars'taki üreticilerimiz dururken yabancı ülkelerin üreticilerine yeni imkanlar sağlanmıştır. Ülkemizdeki yerel seçimler öncesinde süt fiyatları 25 kuruşa çıkarılmış, ardından 10 kuruşa indirilmiş ve sonrasında da 15 kuruşa çıkarılmıştır. Bu durumda süt üreticileri mağdur edilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler İktidarın kendi üreticisi dururken, başka ülkelerin çiftçilerine yeni imkanlar sunmasının nedenini öğrenmek istiyoruz. Mevcut iktidarın bu ülkeyi yönetme kabiliyetinin kalmadığını görüyoruz. Pembe tablolar çizen iktidarın boş vaatlerinin milletimizin mutfağındaki tencereyi kaynatamadığı gözleniyor. Milletimiz kendisinden kopanlara, sesini duymayanlara, saraylarda keyif çatanlara ilk fırsatta gerekli cevabı verecektir" ifadelerine yer verildi.  

İşte o açıklama;

Basın açıklama metni;

Haber: Mustafa Ferveren


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.