banner461

Çiftçimizin tarımsal sulama yatırımlarına yüzde 50 destek

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz yaptığı açıklamada projelendirilen modern basınçlı sulama sistemlerine % 50 hibe desteği verileceğini söyledi.

banner15
Çiftçimizin tarımsal sulama yatırımlarına yüzde 50 destek
12 Şubat 2018 Pazartesi 11:38

banner517
banner134
Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi hakkındaki 2017-48 no'lu tebliğ gereğince, projelendirilen sulama sistemleri başvuruları 01 Ocak 2018 tarihinde başlamış ve  01 Mart 2018 mesai bitimin de sona erecektir. 

Konuyla ilgili olarak Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, yaptığı açıklamada projelendirilen modern basınçlı sulama sistemlerine % 50 hibe desteği verileceğini söyledi. Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması, Tamburlu sulama sistemi kurulması ve güneş enerjili sulama sistemi kurulması dahil olmak üzere birden fazla proje ile farklı parsel ve yatırım konularına başvuru yapılabileceğini belirten İl Müdürü YILMAZ yatırımlar için verilecek hibe miktarının 1 Milyon TL. olduğunu kaydetti. 

Başvuruların 01 Mart 2018 tarihinde sona ereceğini hatırlatan YILMAZ daha etkin bir sulama ve kaynakların ekonomik kullanılması açısından % 50 si hibe olarak gerçekleşecek bu yatırımdan üreticilerin faydalanmasını istediklerini ifade etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.