banner461

Esnafların En Büyük Beklentisi Faizlerin Düşmesi

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, 2013 yılından en büyük beklentilerinin kredilere uygulanan faiz oranlarının % 4 seviyesine düşürülmesi olduğunu bildirdi.

banner15
Esnafların En Büyük Beklentisi Faizlerin Düşmesi
23 Ocak 2013 Çarşamba 19:10

banner134

 Şu an % 5 ve % 7.8 oranlarında uygulanan Kredi faizlerinin düşürülmesinin daha fazla esnaf ve sanatkarın bu imkandan yararlandırılması anlamına geleceğini belirten Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, bu yıl % 20 civarında olan takip oranının daha da aşağı çekilmesi için uğraş vereceklerini de sözlerine ekledi.

Ay, “Şu an için kooperatif tarafından verilen 25 bin TL civarındaki kredilere % 6, 25 bin TL üzerindeki kredilere % 7.8, 1 Yıl vadeli kredilere ise % 5 dolayında faiz uygulanıyor. Bu oranların % 4 civarına çekilmesini istiyoruz. Böylece ilimizdeki esnaf ve sanatkarlarımıza daha uygun şartlarda kredi imkanı tanımış olacağız. Bu yıl içerisinde % 20 dolayında olan takip oranımızın ise daha aşağı seviyelere çekilmesi için çalışacağız” açıklamalarında bulundu.

Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehir li bir esnaf.. - 10 yıl önce
esnaf kefalet kooperatifi başkanı kemal ay ın yaptıklarını nevşehir esnaf ve sanatkarı asla unutmayacaktır!!!!!
Avatar
faik sunar - 10 yıl önce
bencede kemal ay tam oturttu esnaf kefaleti yeni dönemindede başarılar ve sağlık dilerim..