Nevşehirli ünlü hukuk profesörü Ersan Şen, Eğer halk teveccüh göstermişse, 13. cumhurbaşkanlığı için aday olurum dedim ki kimse aday olmayacaksa altılı masada bir anlaşma çıkmıyorsa, ben varım dedim, dediğim bu, dağılan bir masayı toplanmasında yardımcı oldum, ona hizmet ettim" dedi.

Ersan Şen, Show Haber'e yaptığı açıklamasında Akşener'den aldığı telefon sonrası hislerini "Heyecanlandım çünkü beklemiyorsunuz. Gurur duydum" dedi.

Şen "Biz görevden kaçmayız"

Canlı yayındaki adaylık açıklaması ve sonraki sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şen, "Ben dedim ki 'Kimse aday olmayacaksa, 6'lı masada bir anlaşma çıkmıyorsa ben varım.' Dağılan masanın toplanmasına yardımcı olduk, ona hizmet ettik" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı olma isteğine değinen Şen, "Keşke devam edebilseydim. Devam edebilsek olabilir de olmayabilir de. Kompleksim yok, kendimi aşağıda görmüyorum" ifadelerini kullandı.

"Elimi taşın altına koydum..."

Prof. Dr. Ersan Şen, "Ben ceza hukuk profosörüyüm, avukatıyım. Bir geçmişim var ve geleceğimde olacaktır yani bizler kolay olmuyoruz. İnternette veya lütfedipde kitapçılara veya kütüphanelere baktığınızda bizim onlarca kitabımız onlarca çalışmamız yüzlerce binlerce makalemiz var. Yani millete memlekete insan yetiştirerek gerek öğretim üyesi gerekse avukat olarak hizmet etmiş yazıp çizmiş entegrel kimliğe sahip olan insanlarız. Bizler bu saatten sonra her türlü payeyi almışız, maddi manevi bu devletin bu milletin katkılarıyla bir takım yerlere gelmişiz.  Ama biz altın kaşıkla da doğmadık.

"Nevşehir Çalış kasabasından polis Ziya ile Sevim'in evladıyım"

Ben Kabataş erkek lisesi mezunuyum devletin parasız yatılı okullarında okudum, bununla da gurur duyuyorum. Netice itibariyle benim ailem belli. İşte polis Ziya'nın rahmetli evladıyım, Sevim'in evladıyım, eğitmen Hakkı'nın torunuyum. Nevşehir Avanos Çalış Kasabasından gelmişiz." dedi.

Şen: "Talep gelirse seve seve Adalet Bakanı olarak hizmet etmek isterim"

Nevşehirli ünlü hukuk profesörü Ersan Şen yeni hedefini duyurdu

Aday olma ihtimali gündemden düşen Ersan Şen, şimdi ise Adalet Bakanı olarak görev alma hedefinden söz etti.

"Bana milletten, memleketten, devletten, seçilenden böyle bir talep gelirse seve seve Adalet Bakanı olarak hizmet etmek isterim" ifadelerini kullanan Şen, "Buna kimse kapıyı kapatamaz ki" dedi.