FİB Haber.Com Genel Koordinatörü ve TİMBİR Nevşehir Kurucu Başkanı İbrahim Uysal, Ankara'da Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Kurucu Başkanı Dr. Süleyman Basa'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

FİB Haber.Com Genel Koordinatörü ve TİMBİR Nevşehir Kurucu Başkanı İbrahim Uysal, TİMBİR Kurucu Başkanı Dr. Süleyman Basa ile Merkezi Ankara'da bulunan Birlik Haber Ajansı merkezinde bir araya gelerek Haziran ayında yapılacak olan genel kurul ile ilgili istişarelerde bulundu.

TİMBİR Kurucu Başkanı Dr. Süleyman Basa; "TİMBİR Nevşehir Kurucusu değerli arkadaşımız İbrahim Uysal ziyaretimize geldi. 13-14 Haziranda yapacağımız Genel Kurulu istişare ettik. Nazik ziyaretleri için kendisine teşekkür ediyor. FİB Haber.Com'a yayın hayatında başarılar diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı 7 Mart tarihli kararname ile Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) kurulmuştu.

Kurucu Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa'nın olduğu birlik, 81 ilin yanı sıra Türk devletleri ve Avrupa'dan İnternet medyasını bünyesinde barındırıyor. Birlik, internet üzerinden yayın yapan; internet medyasını bir araya getirmek, desteklemek, eğitmek ve etkin kılmak ve ihtiyaç halinde yenilerinin kurulmasına destek olmak amacı ile faaliyet yürütecek. Ekonomik ve teknik alanlarda işbirliğini geliştirmek, bu konularda bilgi, görgü ve karşılıklı teknolojilerinden yararlanmayı da amaç edinen birlik, başta Türk Dünyası ve kardeş topluluklar olmak üzere tüm dünyada kısmen dahi olsa Türkçe yayın yapan internet medyasına bir çatı altına getirmeyi hedefliyor. 

DR. BASA'DAN TEŞEKKÜR 
TİMBİR Kurucu Başkanı Dr. Süleyman Basa birliğin 81 il, 10 ülkede, 100 üye ile birlikte kurulduğunu belirterek bünyelerinde bin dolayında İnternet haber sitesi yer aldığını söyledi. Dr. Basa, "Alanında tek ve en büyük yapı Türkiye’nin kamu yararına sahip 53'üncü birliği oldu. Birliğin kurulmasını onaylayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimizi sunarız. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız Fahrettin Altun ve Başkan Yardımcısı Evren Başar’a, Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürümüz ve Daire Başkanı Fahrettin Kaya ile  bizimle birlikte yol alan medya mensubu tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Türk İnternet Medya Birliği resmen kuruldu

Öte yandan, Merkezi Ankara ilinde olmak ve uluslararası faaliyette bulunmak üzere Türk Internet Medya Birliğinin kurulmasına, 3335 sayılı Uluslararası Nitelikteki Teşekküllerin Kurulması Hakkında Kanunun 1 inci maddesi gereğince izin verilmiştir.