Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için Ankara'da bulunan FİB Haber.Com İnternet Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı ve Genel Koordinatör  İbrahim Uysal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı değerli hemşehrimiz Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

Bol bol Nevşehir'in konuşulduğu ve oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen görüşme sırasında ilimiz ile ilgili istişarelerde bulundular.

"Nevşehir annem Bilecik babam gibi..."

Karşılıklı fikir alışverişi ve sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette konuşan Zengin, "Baba tarafından Bilecik anne tarafından ise Nevşehirliyim. Hala hazırda Bilecik ve Nevşehir'de bir çok akrabalarım yaşıyor. Her iki güzel şehrimizide birbirinden ayırt edemem. Zira, Nevşehir annem Bilecik babam gibi... Her iki kadim şehrimizli olmaktanda gurur duyuyorum...

-Babamın görevi dolayısıyla bir çok il dolaştık. Her sene iple çektiğim yaz tatilinde Nevşehir'imize gelir bir ay kalırdık. Bu yüzden Nevşehir'i adım adım bilirim. Memleketimizle ilgili her daim özle bir hassasiyetimiz oluşmuştur. Dolayısıyla Nevşehir'le ilgili elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmayada devam edeceğiz." dedi.

Nevşehirlilerin sesi, gözü ve kulağı olarak FİB Haber.Com ekibine de nazik ziyaretleri teşekkürlerini ileten Zengin,"Nevşehir ve bölgemiz hakkında tüm gelişmeleri FİB Haber'den öğreniyoruz. Bu manada çok kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Sizleri ve ekibinizi tebrik ediyor çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Bu vesile ile Nevşehirli hemşehrilerimize de selam ve sevgilerimi gönderiyorum" dedi.

"Hayırlı Olsun Dileklerimizi İlettik"

AK Parti Genel Merkezinde gerçekleşen ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan ve teşekkürlerini ileten FİB Haber.Com İnternet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı ve Genel Koordinatör İbrahim Uysal , "Değerli hemşehrimiz Sayın Mehmet Ali Zengin'i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Sayın Başkanımıza nazik misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz. Böyle kıymetli değerlerimizin önemli görevlerde bulunuyor olması Nevşehirliler olarak bizleri gururlandırıyor. Kendilerine çalışmalarında başarılar dileriz" dedi.

Mehmet Ali ZENGİN Kimdir?

1982 yılında babasının görevi nedeniyle Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesinde dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Bilecik, anne tarafından ise Nevşehirlidir. İlk ve orta öğrenimini yurdun çeşitli illerinde tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2005 yılında Bilecik Barosu’nda avukatlık stajını tamamlayıp avukatlık ruhsatını almış ardından da 2006 yılında mezun olduğu fakültenin Anayasa Hukuku kürsüsünde araştırma görevlisi olarak mesleki hayatına adım atmıştır. Yüksek lisans ve doktora eğitimini 2011 yılında aynı kurumda tamamlamıştır. Bu sırada İngiltere’nin Nottingham Üniversitesi İnsan Hakları Araştırma Merkezinde bir yıl süre ile misafir araştırmacı olarak çalışmalar yürütmüştür. 2011-2013 yılları arasında ise TBMM bünyesinde kurulan Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun Teknik Heyeti’nde uzman akademisyen olarak görev almıştır. 2012 yılında bir devlet üniversitesi olan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku kürsüsünde yardımcı doçent unvanı ile öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Sırasıyla 2015 yılında aynı kürsüde doçent, 2021 yılında ise profesör unvanı ile Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Bilindiği kadarıyla, şu an için ülkemizin en genç Anayasa Hukuku Profesörüdür. Mesleki hayatı içerisinde, Avrupa Sağlık Hukuku Derneği Türkiye Temsilciliği, Ankara Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu üyeliği, YÖK Denklik Komisyonu - Hukuk Alt Komisyonu üyeliği ile kendi kurumunda Kamu Hukuku Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 24.Mart 2021 tarihinde Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

İyi derecede İngilizce, temel seviyede ise Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.