Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı beraberinde İçerik Geliştirme ve Yönetimi Daire Başkanı Dr. Zehra Sayın, Özel Büro Daire Başkanı Emrullah Uzun ve kendilerine eşlik eden Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ile Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti. Genel Müdür ve beraberindeki heyeti ziyaretlerinde makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin merkez kampüsü dışında 6 ilçede de 7 kampüsüyle nitelikli akademik ve güçlü fiziki yapılanması bulunan NEVÜ olarak eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün belirlediği ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı’ kapsamında gerçekleştirdikleri proje ve çıktıları hakkında Genel Müdür Mustafa Canlı’ya bilgi paylaşımında bulundu. Aktekin konuşmasında kurumlar arası iş birliği kapsamında Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de başta eğitim-öğretim faaliyetleri olmak üzere ile ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdikleri çalışmalara değindi. 

Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Aktekin ve yönetimine teşekkür eden Genel Müdür Canlı ise NEVÜ’nün Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MEB’e bağlı okullarla gerçekleştirdiği ortak çalışma ve projelerin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Canlı ayrıca üniversite yönetiminin öğrencilerin eğitimi ile birlikte kendilerinin bilgi, birikim ve gelişimine katkıda bulunmasına yönelik bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif ve diğer alanlarda ortaya koyduğu çalışmaların da kayda değer olduğunu belirtti.

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve NEVÜ arasında yürütülebilecek akademik ve bilimsel çalışmalar üzerine Genel Müdür Canlı ile bir süre görüşen Rektör Aktekin, kendilerine ayrıca üniversitenin yayını olan ‘NEVÜ Aktüel 2020-2023’ kitabını takdim etti.