banner461

Nevşehir'de acemi askerler birliklerine teslim oluyor

Nevşehir'de 2021 Kasım Celp Dönemi acemi askerler birliklerine teslim oluyor.

banner15
Nevşehir'de acemi askerler birliklerine teslim oluyor
25 Kasım 2021 Perşembe 19:10

banner517
banner134

 Nevşehir'de 2021 Kasım Celp Dönemi acemi askerler birliklerine teslim oluyor.

Nevşehir'de 2001 doğumlu 4.tertip asker adayları kışlalarına Nevşehir Otogarı (Adnan Menderes Otobüs Terminali) önünden dualarla uğurlandı.

Asker adaylarını arkadaşları, dostları ve akrabaları yalnız bırakmadı. Vatani görevini yerine getirecek gençlerin ellerine kına yakılırken, hüzün ve coşku bir arada yaşandı. Uğurlama esnasında asker adayları da gözyaşlarını tutamazken, vatan için canlarını feda etmeye hazır olduklarını belirttiler. 

Bazı ailelerde, Acemi erleri görev yerlerine teslim etmek için yola çıktılar.

Askere uğurladıkları evlatlarının büyük gururunu yaşayan gençlerimizin anne ve babaları duygularını şu sözlerle ifade ettiler;

"Kınalı kuzumuzu askere göndermenin heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız. Oğlumuz asker olacak. Allah’ım tüm milletimizin evlatlarıyla birlikte hayırlı tezkereler nasip etsin, önemli olan her şey vatanımız içindir.

Kınalı Kuzularımıza Hayırlısı ile gidip dönmeyi, Dinimize Vatanımıza Milletimize Bayrağımıza Sevdalı aşk dolu hizmetler yapmayı nasip etmesini ALLAH cc dileriz. Yolları bahtları açık olsun inşallah.. Aminn”

Askerlik süresi 6 ay olup, gün olarak 180 gündür. Bu sürenin ilk 1 (bir) ayı acemi birliği, diğer 5 (beş) ayı ise uzmanlık dönemidir.

Bizde FİB haber.com ailesi olarak, tüm asker adayı kardeşlerimize hayırlı tezkereler diliyor, kendilerinin bu kutlu yola sağ salim gidip gelmelerini temenni ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.