banner461

Nevşehir'de Bugün Camiler Halı Sahalar ve Spor Tesisleri Denetlendi

Kontrollü Normalleşme için Dinamik Denetim Modeli kapsamında Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel koordinesinde, yetkililerin öncülüğünde her faaliyet alanına yönelik denetimler sürüyor!

banner15
Nevşehir'de Bugün Camiler Halı Sahalar ve Spor Tesisleri Denetlendi
18 Mart 2021 Perşembe 16:53

banner517
banner134

Korona virüsün salgınının artış gösterdiği Nevşehir'de denetimler en üst seviyeye çıkarıldı.  

Dinamik denetim süreci kapsamında cadde, sokak, meydan gibi yerlerde maske denetimi, Halı sahalar/spor tesisleri ile cami ve mescitler denetlendi.

Nevşehir il merkezinde cadde, sokak, meydan gibi yerlerde maske denetimi, Halı sahalar/spor tesisleri ile cami ve mescitlere yönelik Nevşehir Valiliğince oluşturulan denetim ekibi tarafından denetimler yapıldı.

Koronavirüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla Nevşehir'de yapılan denetimlerde mesafeli oturma planı, HES kodu sorgulama, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

Yapılan denetimlerde maske, sosyal mesafe ve hijyen başta olmak üzere birçok kurala uygunluk denetlendi. Yetkililer denetimlerin her gün devam edeceğini belirterek vatandaşların kurallara uymasını istediler.

Denetim faaliyetlerinde kolluk kuvvetlerinin yanı sıra tüm kamu kurum ve kuruluşlarından, yerel yönetimler ve meslek odalarından destek alınıyor.

Öte yandan haftanın 7 günü sürecek sıkı denetimler kapsamında ilimiz Nevşehir genelinde yarında (19 Mart Cuma) AVM’ler, marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler Kurulma/faaliyette bulunma süresi yöreden yöreye farklılık gösteren pazaryeri/semt pazarı, sosyete pazarı gibi yerlerin kurulu olduğu/faaliyette bulunduğu günlerde denetlenmesi sağlanacak. denetlenecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.