Nevşehir Köylerinde çalışmalarını aralıksız sürdüren İl Özel İdare Ekipleri; içmesuyu sorunlarına, kanal arızalarına, kanalizasyon arızalarına ve yol bakım onarım işlemlerine devam ediyor. Öte yandan 5-13 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festival alanında enkaz kaldırma ve düzenleme çalışması yapılmış, Festivale hazır hale getirilmiştir.

Bu Çalışmalar Kapsamında; 
 
Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Ekipler;

Merkez İlçemize bağlı Özyayla Köyümüzde, Avanos İlçemize bağlı İğdelikışla Köyümüzde, Acıgöl İlçemize bağlı Topaç ve Kozluca Köylerimizde, Gülşehir İlçemize bağlı Eskiyaylacık, Alkan ve Yakatarla Köylerimizde, Hacıbektaş İlçemize bağlı Karaova ve Köşektaş Köylerimizde meydana gelen İçme Suyu Elektrik Arızaları giderilirken,

Merkez İlçemize bağlı Basansarnıç Köyümüzde, Ürgüp İlçemize bağlı Başdere Köyümüzde, Gülşehir İlçemize bağlı Gümüşkent Köyümüzde, Avanos İlçemize bağlı Sarılar ve Altıpınar Köylerimizde, Derinkuyu İlçemize bağlı Til Köyümüzde, Acıgöl İlçemize bağlı Ağıllı Köyümüzdeki kanal arızaları giderilmiştir.

Ayrıca;

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Ekiplerince;

Gülşehir İlçemize bağlı Yakatarla Köyümüzde yol bakım ve onarım çalışmaları yapılırken, Hacıbektaş İlçemize bağlı Hasanlar ve Yurtyeri Köylerimizde ana yol yama çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festival alanında enkaz kaldırma ve düzenleme çalışması yapılmış, Festivale hazır hale getirilmiştir.